Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Binnaz Uslu yoğun bakımda

Avrupa Takımlar Şampiyonası için İngiltere'de bulunan milli atlet Binnaz Uslu, rahatsızlığı nedeniyle hastaneye kaldırılarak ameliyata alındı. Binnaz'ın rahatsızlığı ile ilgili olarak hurriyet.com.tr'ye açıklamalarda bulunanan Atletizm Federasyonu Koordinatörü Muharrem Or, ""Karın boşluğunda midenin altındaki iltihaplamadan kaynaklanan bir sıvı birikmiş. Bu sıvı tüm karın boşluğuna yayılarak akciğer, karaciğer, kalp ve böbreğine zarar veriyor. Durumu çok ciddi" dedi...

Celal DEMİRBİLEK
SON GÜNCELLEME

İngiltere'nin doğusunda, Newcastle kenti yakınındaki Gateshead'de düzenlenen Avrupa Takımlar Şampiyonası'nda mücadele etmek için milli takım kadrosunda yer alan Binnaz Uslu, cumartesi gecesi karın ağrısı şikayetiyle hastaneye kaldırıldı. Yapılan tetkiklerin ardından ameliyata alınan milli atletin tedavisi yoğun bakımda devam ediyor.

FOTOĞRAFLARLA BİNNAZ USLU

"TÜRKİYE'YE NAKLİNE İZİN VERMİYORLAR"

Atletizm Federasyonu Koordinatörü ve İngiltere'ye giden kafile Başkanı Muharrem Or, Binnaz Uslu'nun sağlık durumu hakkında son bilgileri hurriyet.com.tr'ye paylaştı. Uslu'nun şu anda İngiltere'nin Gateshead kentindeki Elizabeth Queen Hospital'da yoğun bakım ünitesinde solunum cihazına bağlı olarak tedavisi devam edildiğini söyleyen Or, "Binnaz şu anda uyutuluyor. Drumu çok ciddi" ifadelerini kullandı.

Or, Binnaz Uslu'nun durumunu şöyle özetledi;

"DURUMU ÇOK CİDDİ"

"Karın boşluğunda midenin altındaki iltihaplamadan kaynaklanan bir sıvı birikmiş. Bu sıvı tüm karın boşluğuna yayılarak akciğer, karaciğer, kalp ve böbreğine zarar veriyor. Oluşan hasar nedeniyle vücuda yeteri kadar oksijen pompalanamadığından Binnaz solunum cihazına bağlı olarak tedavi ediliyor. Durumu çok ciddi olduğu için de Türkiye'ye nakline İngiliz doktorlar izin vermiyor. Vücuttaki bu iltihap ve sıvı kurutulana kadar tedavisine İngiltere'de devam edilecek"

ABLASI İNGİLTERE'YE GİDİYOR

Öte yandan İngiltere'deki sporcu kafilemiz bugün Türkiye'ye dönerken Yahya Sevinduk ve Atletizm Federasyonu Asbaşkanı Ergüder Uzun'un İngiltere'de Binnaz Uslu'nun yanında kaldı. Yoğun bakımdaki milli atletimizin ablası da bugün İngiltere'ye gidiyor.


USLU HASTANEDE BUGÜN DE UYUTULACAK

Avrupa Takımlar Şampiyonası için İngiltere'de bulunduğu sırada aniden rahatsızlanarak ameliyata alınan milli atlet Binnaz Uslu'nun sağlık durumu ciddiyetini koruyor. İngiltere'nin Newcastle kenti yakınındaki Gateshead'de düzenlenen Avrupa Takımlar Şampiyonası'nda mücadele etmek için milli takım kadrosunda yer alan Uslu, cumartesi gecesi karın ağrısı şikayetiyle Kraliçe Elizabeth Hastanesi'ne kaldırılmıştı. Yapılan tetkiklerin ardından hemen ameliyata alınan milli atlet, doktorlar tarafından yoğun bakım ünitesinde uyutulmaya devam ediyor.

Türkiye Atletizm Federasyonu Genel Sekreteri Nihat Doker, yaptığı açıklamada, tedavi sürecinde federasyon başkan vekili Ergüder Uzun, Sağlık Bakanlığı'ndan bir tercüman ve antrenörünün milli atletin yanında bulunduğunu, ablasının da İngiltere'ye gidebilmesi için gerekli girişimlerin yapıldığını söyledi. Doker, Binnaz Uslu'nun tedavisinin Türkiye'de devam etmesinin gündeme geldiğini ancak milli atletin tedavisiyle ilgilenen doktorların yoğun bakım süreci devam ederken bu fikre sıcak bakmadıklarını kaydetti.


Bunları da Beğenebilirsiniz