Binlerce konut mağduru eylem yapacak

Hurriyet.com.tr/EKONOMİ
18 Haziran 2017 - 11:51Son Güncelleme : 18 Haziran 2017 - 12:12

ONBİNLERCE aile, yıllardır evlerinin teslim edilmesini bekliyor. Önemli bir kısmı İstanbul Esenyurt bölgesinde bunan projelerden satın aldıkları evleri teslim edilmeyen aileler bugün ortak eylem yapma kararı aldı. Aralarında Fi Yapı, Ukra Yapı, Osmanlı İnşaat, Bulut İnşaat, Uluhan Grup, Saylan İnşaat ve Makrom Yapı'nın da olduğu çok sayıda firma, yıllar önce sattıkları evlerin teslim etmeyince bir dizi dava açıldı ancak, hak sahipleri evlerine kavuşmuş değil.

Esenyurt'ta 2010 yılından bu yana mağdur edilen çok sayıda kişi biraraya geldi. Esenyurt konut mağdurları büyük br protesto yapma kararı aldı. Grubun ilk protestosu bugün saat 13:00'da Esenyurt Nazım Hikmet Bulvarı'nda yapılacak.

Esenyurt konut mağdurları Bulut İnşaat Eviva Gümüş, Eviva Home, Uluhan Gurup Acunkent, Tac Mahal projeleri, Saylan İnşaat, Vera Prestij projesi ve Vera Gurup Vish İstanbul projesinde mağdur edilen vatandaşlardan oluşuyor. Mağdurların evleri 6 yıldır teslim edilmiyor.

Esenyurt Mağdurları Platformu üyeleri eylem yaptı'Esenyurt Mağdurları Platformu' üyeleri eylem yaptı

Birlik sağlama ve ortak eylem yapma kararı alan Esenyurt konut mağdurlarının yaptıkları açıklamaya göre,  bir sonkasi eylem alanları Esenyurt Belediyesi önü ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Kısıklı'daki evinin önü olacak. Sorunlar çözülene kadar eylemler her haftasonu tekrarlanacak.

Orhan Gencebayın reklâmını yaptığı konut projesinin sahiplerine dolandırıcılık davasıOrhan Gencebay'ın reklâmını yaptığı konut projesinin sahiplerine 'dolandırıcılık' davası

Bulut İnşaatın sahipleri için yakalama kararıBulut İnşaat'ın sahipleri için yakalama kararı

Son dakika: Ünlü şirketin patronuna 4667 yıla kadar hapis talebiSon dakika: Ünlü şirketin patronuna 4667 yıla kadar hapis talebi

     EN ÇOK OKUNANLAR

      Sayfa Başı