« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Binicilikte Cumhurbaşkanlığı Kupası'nı Sencer Horasan kazandı

Binicilikte Cumhurbaşkanlığı Kupası'nı, Quick De Stehermelle isimli atıyla Sencer Horasan kazandı.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Türkiye Binicilik Federasyonu (TBF) ve Ankara Atlı Spor Kulübü (AASK) tarafından düzenlenen 2014 Cumhurbaşkanlığı Kupası ve Engel Atlama Yarışmaları, sona erdi.

AASK'nın Beştepe'deki tesislerinde düzenlenen yarışmaların 3. ve son gününde Limak Enerji, Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Cumhurbaşkanlığı kupaları koşuldu.


GENÇLİK VE SPOR BAKANLIĞI KUPASI'NI BAŞÇAVUŞ TAŞPINAR KAZANDI

Günün ilk koşusu Limak Enerji Kupası'nda, Amatör C C+ kategorisini, “Kashmir” adlı atıyla Cansın Özdeş kazandı. Abdurrahman Kandemir, “Rudi 142” isimli atıyla 2. olurken, Tuna Yıldırım da adı “Pernod 120” ile 3. sırada yer aldı.

Pro D+ B B+ A kategorisinde ise “Sir Kanka” isimli atıyla Nail Sular 1., “Prima Vera” adlı atıyla Ömer Çetin 2., “Aylin” isimli atıyla Başçavuş Onur Taşpınar 3. oldu.

Tek tasnif olarak koşulan Gençlik ve Spor Bakanlığı Kupası'nı ise “Özge II” isimli atıyla Başçavuş Onur Taşpınar kazandı. “Aquila” isimli atıyla Çağrı Başel'in 2. olduğu kupada, “Wisecrack” isimli atıyla Hulki Karagülle üçüncülüğü elde etti.

Günün son yarışması Cumhurbaşkanlığı Kupası'nda birinciliği Quick De Stehermelle isimli atıyla Sencer Horasan kazandı. Colorland's Cheyenne isimli atıyla 2. olan Hasan Şentürk'ün ardından Skara Glen's Cascador isimli atıyla Hulki Karagülle 3. sırayı aldı.

KUPAYI SPOR BAKANI AKİF ÇAĞATAY KILIÇ VERDİ

Yarışmaları ailesiyle izleyen Bakan Kılıç, günün ilk yarışması olan Gençlik ve Spor Bakanlığı Kupası'nda dereceye giren binicilere ödüllerini takdim ettikten sonra AASK Pony Club tarafından yapılan gösteriyi, küçük kızı Ela ile yakından takip etti. Gösterinin ardından küçük binicilerle tek tek ilgilenen Kılıç, çocuklarla sohbet etti.

Cumhurbaşkanlığı Kupası öncesi verilen arada tesisi gezen Kılıç, kulüp yetkililerinden bilgi aldı. Cumhurbaşkanlığı Kupası'nı da izleyen Kılıç, kupanın ardından dereceye giren binicilere ödüllerini, TBMM Başkanvekili Sadık Yakut ile takdim etti.

Binicilikte Cumhurbaşkanlığı Kupasını Sencer Horasan kazandı


Bunları da Beğenebilirsiniz