BİNGÖL HABERLERİ

Bingöl'den Malezya ve Singapur'a iş gezisi

AA / Abdullah Çelik
24.02.2016 - 11:53Son Güncelleme :

- Bingöl Ticaret ve Sanayi Odası, üyelerinin, uluslararası işbirliğini temin etmek ve tecrübe edinmelerini sağlamak amacıyla Malezya ve Singapur'a iş gezisi düzenledi.

AA / Abdullah Çelik

BİNGÖL (AA) - Bingöl Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Erkan Çalbay, üyelerinin, uluslararası işbirliğini temin etmek ve tecrübe edinmelerini sağlamak amacıyla Malezya ve Singapur'a iş gezisi düzenlediklerini söyledi.

Çalbay, Anadolu Ajansı (AA) Bingöl Bürosu'nu ziyaretinde yaptığı açıklamada, daha önce de Almanya, Suudi Arabistan ve İngiltere'ye iş gezisi yaptıklarını belirtti.

KOSGEB'in "Yurt Dışı İş Gezisi Programları" kapsamında desteklenen iş gezinin 10 gün süreceğini ifade eden Çalbay, şunları kaydetti:

"Bu yurt dışı iş gezisinde amaç Malezya’da yapılan Mobilya, Singapur’da düzenlenen gıda fuar katılımlarının yanı sıra Malezya Ekonomi Bakanlığının ayarlamış olduğu ikili iş görüşmeler yapılacak, saha gezileri ve Ticari Ataşeliğimiz ziyaret edilecektir. Amacımız iş adamlarımızın ufkunu açmak, yeni iş fırsatları oluşturmak, ihracat ve ithalat kültürümüzü artırmaktır. Şu an 10 civarı üyemiz bu iş gezimize katılıyor. Gönül isterdi ki daha fazla iş adamımız katılsaydı. Tüm gezi katılımcılarının çok güzel tecrübe ve birikimler ile geri döneceklerini ümit ediyorum.”

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Bingöl haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Bingöl ilinden Bingöl'den Malezya ve Singapur'a iş gezisi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 24 Şubat 2016 tarihinde saat 11 53’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Bingöl'den Malezya ve Singapur'a iş gezisi haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı