BİNGÖL HABERLERİ

Bingöl’de sözleşmeli er alımı

AA / Aydın Arık
24.02.2016 - 14:07Son Güncelleme :

- Bingöl Valiliği, Kara Kuvvetler Komutanlığı kadrolarında görev yapmak üzere sözleşmeli er alımı yapılacağını açıkladıi.

Bingöl’de sözleşmeli er alımı
AA / Aydın Arık

BİNGÖL (AA) - Bingöl Valiliği, Kara Kuvvetler Komutanlığı kadrolarında görev yapmak üzere 49. Komando Tugay Komutanlığınca sözleşmeli er alımı yapılacağını bildirdi.

Valilikten yapılan yazılı açıklamada, 49. Komando Tugay Komutanlığınca 3 Mart 2016’da sözleşmeli er alımı yapılacağı belirtilerek, sözleşmeli er alım sınavına 1991-1996 doğumlular ile en az ilköğretim mezunu adayların katılabileceği kaydedildi.

Askerlik yapma şartının olmadığı alımlar için adayların 3 Mart 2016’da saat 08.00’da Genç Yolu üzerindeki 2 nolu nizamiyede hazır bulunmaları istenilen açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

"Sınava katılacak adaylar beraberinde eşofman ve spor ayakkabısını getirecektir. Test ve mülakat işlemleri aynı gün tamamlanacaktır. Adaylar sınava gelirken; nüfus cüzdan fotokopisi asli ve fotokopisi, öğrenim diploması asli ve fotokopisi, vukuatlı nüfus kayıt örneği, 8 adet fotoğraf, askerlik yapmışsa terhis belgesi fotokopisi, varsa ehliyet fotokopisini beraberinde getirecektir. Başvuru şartlarını taşıyan tüm gençlerimizi Türk silahlı kuvvetleri ailesine katılmak üzere sözleşmeli er alımına bekliyoruz."

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Bingöl haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Bingöl ilinden Bingöl’de sözleşmeli er alımı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 24 Şubat 2016 tarihinde saat 14 07’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Bingöl’de sözleşmeli er alımı haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı