BİNGÖL HABERLERİ

Bingöl’de Girişimcilik Eğitimi Düzenleniyor

IHA
26.10.2015 - 11:40Son Güncelleme :
Bingöl’de Girişimcilik Eğitimi Düzenleniyor
IHA

Fırat Kalkınma Ajansı (FKA) ile Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığ (KOSGEB) Bingöl Müdürlüğü işbirliğiyle girişimcilik eğitimi düzenleneceği belirtildi.
Kurs sürecinde eğitimini tamamlayarak, sertifika sahibi olanların iş kurma sürecinde 30 bin TL hibe ve 70 bin TL faizsiz kredi imkanına kavuşacağı bildirildi. FKA ve KOSGEB Bingöl Müdürlüğü işbirliğiyle Bingöl’de 30’ar kişilik 2 sınıf olmak üzere 60 kişilik uygulamalı girişimcilik kursu düzenlemek için çalışma başlattı. Eğitim için başvurular, FKA Bingöl Yatırım Destek Ofisi veya KOSGEB Bingöl Müdürlüğü’ne şahsen yapılacak. Başvuran adayların seçimi KOSGEB Girişimcilik Destek Programı uygulama esasları doğrultusunda yapılacak, eğitimin sonunda başarılı girişimcilere girişimcilik sertifikası verilecek.
23 Ekim 2015 tarihinde başlayan kurs başvurular tarihi, 06 Kasım 2015 tarihinde son bulacak ve eğitimler 11 Kasım itibariyle başlayacak.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Bingöl haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Bingöl ilinden Bingöl’de Girişimcilik Eğitimi Düzenleniyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 26 Ekim 2015 tarihinde saat 11 40’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Bingöl’de Girişimcilik Eğitimi Düzenleniyor haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı