BİNGÖL HABERLERİ

Bingöl’de 15 yıldır tek başına ‘Dünya Boyacılar Günü’nü kutluyor

AA / Aydın Arık
29.02.2016 - 15:20Son Güncelleme :

Bingöl’de "Dünya Boyacılar Günü"

AA / Aydın Arık

BİNGÖL (AA) - Bingöl’de ayakkabı boyacılığı yapan Doğan Dölçek, kendisinin ilan ettiği 1 Mart Dünya Boyacılar Günü'nü tek başına kutluyor.

Yenişehir Mahallesi Hükümet Caddesinde kendisine tahsis edilen kulübede ayakkabı boyacılığı yapan Dölçek, gazetecilere yaptığı açıklamada, 2001 yılında ilan ettiği boyacılar gününü her yıl tek başına kutladığını söyledi.

Dölçek, 1 Martın dünyada boyacılar günü olarak kutlanmasını isteyerek, şunları kaydetti:

"10 yaşında başladığım ayakkabı boyacılığı mesleğini 38 yıldır sürdürüyorum. Bu işten kazandığım parayla sigorta primlerimi yatırdım ve emekli oldum. 2 çocuğum üniversite okuyor. Biri tıp fakültesinde, biri de müzik öğretmenliği bölümünde okuyor. Ben işimi severek yapıyorum. Boyacıların da bir özel günü olsun diye 2001 yılında tek başıma aldığım kararla 1 Marttı ‘Dünya Boyacılar Günü’ ilan ettim ve her yıl tek başıma kutluyorum. 1 Mart sadece benim değil, tüm boyacıların günü olmalı, her yerde kutlanmalı."

Evli ve 2 çocuk babası Dölçek, boyacılar gününde fiyatlarında indirim yapacağını belirtti.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Bingöl haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Bingöl ilinden Bingöl’de 15 yıldır tek başına ‘Dünya Boyacılar Günü’nü kutluyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 29 Şubat 2016 tarihinde saat 15 20’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Bingöl’de 15 yıldır tek başına ‘Dünya Boyacılar Günü’nü kutluyor haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı