Gündem Haberleri

  Bingöl bağımsız adayı Özmen koruma telep etti

  Hürriyet Haber
  19.07.2007 - 13:27 | Son Güncelleme:

  DTP’nin desteklediği Bingöl Bağımsız milletvekili adayı Mehmet Nuri Özmen, kendisine suikast yapılacağı gerekçesiyle Bingöl Cumhuriyet Başsavcılığı'na başvurarak, güvenliğinin sağlanmasını istedi.

  DTP’nin desteklediği Bingöl bağımsız milletvekili adayı Mehmet Nuri Özmen, kendisine suikast girişimi olacağı yönünde bilgi ulaştırıldığını belirterek, gerekli tedbirlerin alınması için Bingöl Cumhuriyet Başsavcılığı'na başvurdu.

  Bingöl'de gazetecilerin sorularını yanıtlayan Özmen, kendisine yönelik 2 gün içerisinde suikast olacağı bilgisinin, "ciddi kaynaklardan" ulaştırıldığını belirterek, "Bilgiyi veren kişinin ismini de savcıya ilettim. Gerekli önlemlerin alınması için savcılıktan tedbir alınmasını istedim" diye konuştu.

  Özmen, böyle bir hazırlığın 22 Temmuz seçimleri öncesinde kendisine iletilmesinin kaygı verici olduğunu belirterek, "Böngöl'de 16 yıl aradan sonra Kürt halkı iradesini parlamentoya gönderecek. Bir takım rantçı ve çıkarcı çevreler bunu hazmedemiyor. Umarız ki aldığımız bilgi doğru değildir" dedi.

   

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı