ANKARA HABERLERİ

Binali Yıldırım: Körfez'de yaşanan gelişmeler bölgede yeni bir sorun alanının belirtileridir

DHA
07.06.2017 - 21:43Son Güncelleme :

YEREL HABERLER ANKARA

DHA

"15 TEMMUZ'UN YIL DÖNÜMÜNÜ MEMLEKETİN HER KÖŞESİNDE DEMOKRASİ BAYRAMI OLARAK KUTLAYACAĞIZ" 

ANKARA (DHA) - "Katar krizine" ilişkin Başbakan Binali Yıldırım, "Türkiye'nin bölgede güçlü olması lazım. Yaşadığımız bütün olaylar bize bunu gösteriyor. Örneğin son günlerde Körfez'de yaşanan gelişmeler, bölgede yeni bir sorun alanının belirtileridir. Ümit ederiz ki henüz Suriye, Irak, Yemen, Libya'da sorunlar çözülmeden, akan kan durmadan yeni bir sorun alanı oluşmaz" dedi.  

Başbakan Binali Yıldırım, Çankaya Köşkü'nde STK temsilcileri ile iftarda bir araya geldi. Yıldırım,  "Yanı başımızda Suriye'de masum insanlar, çocuklar öldü. Çocukların yaşayamadığı bir dünyada biz neyi konuşacağız? Afrika'da yeterli ve sağlıklı su kaynağına ulaşamadığı için saat başı hayatını kaybeden insanlar varken hiçbir şey yokmuş gibi hayatımıza nasıl devam edeceğiz. Biz edemedik sizler de edemediniz" diye konuştu. 
"DÜNYADA YAŞANAN ASİMETRİK TERÖR" 
Yıldırım, "Bugün bütün dünyada yaşanan asimetrik terörün bir sebebi de uluslararası toplumun insanı merkeze alan yaklaşımlardan uzaklaşmasıdır. Terör belası merhametin olmadığı insanların adeta robotlaştırıldığı sistemlerin tetiklediği bir olgudur. Bugün memleketimiz doğru politikalar ile terör belasını def etmek için hükümetimiz olarak gayretli olarak çalışmaktadır" ifadelerini kullandı. 
"İÇİNDEKİ MİLİTANLARINI ROBOTLAŞTIRARAK BİRER HAİN OLARAK YETİŞTİREN FETÖ" 
Yıldırım, "İçindeki militanlarını robotlaştırarak birer hain olarak yetiştiren FETÖ terör örgütüyle mücadelemiz sürüyor. Devletin içine sinmiş bu kan emicilerin kökü temizlenene kadar bize bir dakika, bir saniye durmak yok" dedi. 
"15 TEMMUZ'UN YIL DÖNÜMÜNÜ MEMLEKETİN HER KÖŞESİNDE DEMOKRASİ BAYRAMI OLARAK KUTLAYACAĞIZ" 
Yıldırım, "15 Temmuz'u unutmadık, unutturmayacağız. İnşallah yıl dönümünde 15 Temmuz'u memleketin her köşesinde, her ilin meydanında, her ilçenin meydanında milletimizle beraber aynı ruhla, aynı coşkuyla kutlayacağız. Demokrasi bayramı olarak kutlayacağız. Şehitlerimizi anacağız ve geleceğimiz olan gençlerin zihinlerinde bu hatıraların daima yaşaması için gereken çalışmayı yapacağız. Devletin sahibi elbette millettir buna şüphe yok" dedi. 
"KÖRFEZ'DE YAŞANAN GELİŞMELER, BÖLGEDE YENİ BİR SORUN ALANININ BELİRTİLERİDİR" 
"Katar krizine" ilişkin Yıldırım, "Türkiye'nin bölgede güçlü olması lazım. Yaşadığımız bütün olaylar bize bunu gösteriyor. Örneğin son günlerde Körfez'de yaşanan gelişmeler, bölgede yeni bir sorun alanının belirtileridir. Ümit ederiz ki henüz Suriye, Irak, Yemen, Libya'da sorunlar çözülmeden, akan kan durmadan yeni bir sorun alanı oluşmaz. Bunun için başta sayın Cumhurbaşkanımız olmak üzere hükümetimiz ilgili ülkeleri sükûnete davet etmekte. Yaşanan sorunların diyalog ile çözümü için her türlü gayreti gösteriyoruz. Bölgenin yeni sorunları, istikrarsızlıkları kaldıracak durumu yok. Acı olan da Müslüman ülkelerin yoğun olduğu bölgede bu sorun alanlarının artmasıdır. İnanç değerlerimiz açısından izahı zordur" diye konuştu.  
BAŞBAKAN BEŞİKTAŞ'I TEBRİK ETTİ 
Yıldırım, "Bu sezonu şampiyon olarak kapatan Beşiktaş'ı tebrik ediyorum. Bu sene ülkemizi Avrupa'da en iyi şekilde temsil edeceklerine yürekten inanıyorum" dedi.   

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Ankara haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Ankara haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Binali Yıldırım: Körfez'de yaşanan gelişmeler bölgede yeni bir sorun alanının belirtileridir haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ

12 Aralık 2017, Salı
 • İmsak
  06:07
 • Guneş
  07:54
 • Öğle
  12:53
 • İkindi
  15:17
 • Akşam
  17:32
 • Yatsı
  19:07
Sayfa Başı