"Yalçın Bayer" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Yalçın Bayer" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Yalçın Bayer

Binali Bey’in ‘bakan’ havalı korumasından rahatsız oluyoruz

SABAHLARI Ankara Swiss Oteli’de düzenli olarak spor yapan Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım’ın akrabası olduğunu vurgulayan ‘İbrahim’ adlı polis memuru SPA ve spor merkezi müşterilerinin adeta korkulu rüyası haline geldi.

Dünyanın birçok ülkesinden Krallardan Cumhurbaşkanlarına, Başbakanlara birçok yerli ve yabancı konuğa ev sahipliği yapan ve Ankara’daki diplomatik misyonun merkezi konumundaki Swissotel’de Ulaştırma Bakanımız Binali Yıldırım Bey’in akrabası olduğunu vurgulayan, yarı bakan tavırlar takınan personeli talimatlar yağdıran, spor merkezi üyelerini azarlayan haddini bilmez polisinizi niye yanınızda taşıyorsunuz Sayın Bakanım?

Sabahın o saatinde otelde bir güvenlik kaygınız mı var? Zaten otelin kendi güvenliği mevcut ve siz otele girdiğiniz andan itibaren gerekli tedbirler alınıyor. Yoksa bugüne kadar ciddi bir tehlikeyle mi karşılaştınız, yada üyelerden canınıza kasteden mi oldu?

BÖYLE ‘KORUMA’ GÖRMEDİK

Sizin haricinizde başka Bakanlarımızda oldu bugüne kadar spor merkezini kullanan ve kimsenin beraberinde koruma polis görmedik tesisin içirisine giren, etrafına bağırıp çağıran kaba ve küstah tavırlar, süzücü bakışlarla etrafını rahatsız eden... Böylesine bir kaba şahsiyetle müşerref olmak bizleri derinden yaraladı.

Devletimizde üst düzey görev yapan şahıslar, siyasetçiler, bürokratlar ve daha niceleri buraya sessiz sedasız gelir ve giderler. Bugüne kadar kimsenin can güvenliğine kastedildiğine şahit olmadık. Kaldı ki Swissotel gayet iyi korunan bir mekan...

GÖZLERİ FILDIR FILDIR

Ayrıca ben bir bayan olarak tesisin her karışında gezen kaba ve küstah koruma polisine mayo yada spor kıyafetlerimle kendimi izlettirmek zorunda mıyım? Buna hakkı var mıdır bu şahsın? Ben ve birçok bayan üye bu durumdan çok rahatsısız. Takım elbiseli gözleri fıldır fıldır, etrafını kolaçan eden bir adamın süzücü bakışları altında spor yapmaktan hepimiz çok rahatsısız.

MAHREMİYETİMİZE SAYGI

Eğer Swissotel’e polisinizle geleceksiniz lütfen spor merkezinin kapısına kadar size eşlik etsin ve sporunuz bittiğinde tekrar sizi oradan teslim alsın ve güvenliğinizi sağlasın. Yada siz çoğunluğun sesine kulak vererek spor yapacağnız mekanı değiştirin. Çünkü kendisinin içerlerde dolaşmasını ve mahremiyetimizi paylaşmasını, göz banyosu yapmasını bayanların içinde dolaşmasını istemiyor ve bu konuda azami özeni göstermenizi ivedilikle istirham ediyoruz.

Aksi takdirde birçok kişi bu durumdan rahatsızlığından ötürü tesisten ayrılmayı düşünüyor, hem ticari bir müesseseye müşteri kaybettirmiş olacak hem de saygın kişiliğinize belki de hiç haberiniz olmadan gıyabınızda gelişen hadsiz bir memurun yarattığı olumsuz imaj sonucu yara almış olacaksınız; tabi eğer bu durum önemsiyorsanız...
Özlem TANSAL

Aşı yok!


EŞİMLE birlikte domuz gribi aşısı olmaya karar verdik.
Kavaklıdere’de oturuyoruz. Emekliyiz.
Yakın yerdeki, Seyranbağları Sağlık Ocağını aradım. Aşı yok.
Aşağı Ayrancı Hüseyin Onat Sokak Sağlık Ocağını aradım. Aşı yok.
Bu nasıl iştir. TV’ye çıkıp ahkam kesen Sağlık Bakanı kimi kandırıyor?
Bu mu AKP’nin halka hizmeti?
Ahmet TEKİN
X