MERSİN HABERLERİ

Binalarda Yüzde 50’ye Yakın Enerji Tasarrufu Mümkün

IHA
22.10.2015 - 14:01Son Güncelleme :

MERSİN-TARSUS ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ (MTOSB) FİRMALARINDAN TEKNOPANEL SPONSORLUĞUNDA DÜZENLENEN SEMİNERDE, BİNALARDA YÜZDE 50'YE YAKIN ENERJİ TASARRUFUNUN YAPILABİLECEĞİ VURGULANDI.

IHA

Mersin-Tarsus Organize Sanayi Bölgesi (MTOSB) firmalarından Teknopanel sponsorluğunda, "EPS Mantolama Sistemi ile Binalarda Isı Yalıtımı ve Enerji Tasarrufu" başlıklı seminer düzenlendi. Seminerde, binalarda yüzde 50’ye yakın enerji tasarrufunun mümkün olabileceği vurgulandı.
MTOSB firmalarından Teknopanel’in mantolama sistemleri markası Teknosistem ve kısa adı EPSDER olan EPS Sanayi Derneği iş birliği ile sıcak bölgelerde, ısı yalıtımıyla enerji tasarrufu sağlamanın önemi vurgulandı.
Mersin seminerinin açılışını Ramis Dalkılıç, Adana seminerinin açılışını ise Refik Cihan gerçekleştirirken, seminerlere Teknopanel kurucu ortakları, sektörün önemli kuruluşlarından mimarlar, inşaat mühendisleri, makine mühendisleri odaları, Müteahhitler Birliği, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlükleri ve Belediyeler, Teknopanel bayileri, üretici firmalar, uygulamacılar ve öğrenciler katıldı. EPSDER Genel Sekreteri Murat Kenet EPS malzemeleri sektörü hakkında bilgi verip, sektör trendlerini anlattı.
Dernek Danışmanı Prof. Dr. İbrahim Uzun ise teknik ve sosyo-ekonomik boyutlarıyla enerji verimliliği, ısı yalıtımı, ısı yalıtım malzemeleri ve ısı hesaplamaları hakkında dinleyicileri bilgilendirdi. EPS ürünlerinin ısı yalıtımındaki önemini anlatan Uzun, sektör trendi olarak mantolama ürünlerinin sistem olarak satın alındığında hem satıcı, hem uygulamacı hem de nihai tüketici açısından kullanım kolaylığının olduğunu belirtti.
Seminerde, mantolama sistemleri markası Teknosistem’in, ısı yalıtım levhalarını, yapıştırma harcını, elyaflı sıva harcı ile montaj aksesuarlarını bir arada sunduğu belirtilirken, EPS sistemlerinin tüm yapılarda dört mevsim ısı yalıtımı ile yüzde 50’ye yakın enerji tasarrufu, hızlı ve kolay montaj sağlamanın yanı sıra küf, çürüme ve koku oluşumunu engelleyerek binaları yaşlanma etkilerine karşı koruduğu vurgulandı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Mersin haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Mersin ilinden Binalarda Yüzde 50’ye Yakın Enerji Tasarrufu Mümkün hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 22 Ekim 2015 tarihinde saat 14 01’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Binalarda Yüzde 50’ye Yakın Enerji Tasarrufu Mümkün haberi güncellenecektir.

  İSTANBUL NAMAZ VAKİTLERİ
  13 Ekim 2017, Cuma
  • İmsak
   05:25
  • Guneş
   07:05
  • Öğle
   13:02
  • İkindi
   16:08
  • Akşam
   18:36
  • Yatsı
   20:04
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı