Ege Haberleri

EGE

  “Bin Yılın Mirası” konseri Bodrum'da

  Nilüfer KANDIRMIŞ / BODRUM, (DHA)
  06 Temmuz 2012 - 00:00Son Güncelleme : 05 Temmuz 2012 - 16:37

  Manisa’nın Turgutlu İlçesi'nde ilki yapılan “Bin Yılın Mirası” konserinin ikincisi, 13 Temmuz’da Bodrum Kalesi Kuzey Hendeği’nde düzenlenecek.

  Bodrum Belediyesi Klasik Türk Müziği Korosu ile Turgutlu Belediyesi Klasik Türk Müziği Korosu, 14. yüzyıldan Cumhuriyet Dönemi eserlerine uzanan zengin bir repertuvarı seslendirecek.


  Her iki belediye korosunun Şef Halil İbrahim Yüksel yönetiminde Bodrum Kalesi Kuzey Hendeği’nde vereceği “Bin Yılın Mirası” konserinde Türk Musiki Sanatı içinde yer alan farklı türlerde bestelenmiş unutulmaz eserler seslendirilecek. Konserde 3 semazen, 6 kişilik halk oyunları ekibi, 20 kişilik saz heyetiyle birlikte, 100 kişilik koro sahne alacak.

   14. yüzyıldan başlayarak Cumhuriyet Dönemi bestekarlarına dek uzanan zengin bir repertuvarla, farklı yörelerden derlenmiş türküler de seslendirilecek. İki bölümden oluşacak konserde, Hacı Arif Bey, Münir Nurettin Selçuk, Saadeddin Kaynak, Selahaddin Pınar, Muzaffer Sarısözen, Yücel Paşmakçı, Cemile Cevher, Yusuf Nalkesen ve Zeki Müren ünlü bestekarlardan 39 eser yorumlanacak. Klasik ve halk müziğinden örneklerinin de icra edileceği konserde sema ve halk oyunları gösterileri de yer alacak.
  13 Temmuz 2012 Cuma günü saat 21.15’de Bodrum Kalesi Kuzey Hendeği’nde düzenlenecek konser, ücretsiz izlenebilecek.


  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı