Dünya Haberleri

  Bin Ladin'in adamı İstanbul'a gelirken yakalandı

  Hürriyet Haber
  21.09.1998 - 00:00 | Son Güncelleme:

  ABD'nin Kenya ve Tanzanya'daki patlamaların sorumlusu olarak aradığı Suudi işadamı Usame bin Ladin'in emrinde çalışan Mamduh Mahmud Salim adlı Sudanlı teröristin geçtiğimiz çarşamba günü Almanya'nın Münih kenti yakınlarında yakalandığı açıklandı.

  Salim'in Amerikan adli makamlarının isteği üzerine tutuklandığını belirten Bavyera İçişleri Bakanı Günther Beckstein, Sudanlı teröristin İspanya üzerinden Stuttgart'a, oradan Münih'e geçtiği ve yakalandığı gün İstanbula gitmeyi planladığını söyledi. Beckstein, yakalanan kişinin Mamduh Mahmud Salim olduğunun kesinlik kazandığını, ancak terörle ilgili tüm suçlamaları reddettiğini açıkladı.

  Türk arkadaşı kuşkusu

  İstihbarat yetkilileri yakalanan Sudanlı terörist Mamduh Mahmud Salim'in Almanya'da çok sayıda kişiyle buluştuğunu açıkladılar. Ancak, bu kişiler hakkında bilgi vermeyeceklerini belirttiler. Sudanlı teröristin Münih yakınlarındaki Achering köyünde kaldığı ve Türk olduğu ileri sürülen arkadaşı hakkında da herhangi bir açıklama yapmaktan kaçındılar. Alman haber ajansı, polisten aldığı bilgilere dayanarak Sudanlı teröristin bir Türk arkadaşının yanında gizlendiği haberini vermişti. İstihbarat yetkilileri bu kişinin kimliği ve milliyeti hakkında bilgi vermeyi reddettiler.


  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı