Dünya Haberleri

  Bin Ladin’in önerdiği kitap satış rekoru kırdı

  Hürriyet Haber
  22.01.2006 - 00:00 | Son Güncelleme:

  El Kaide lideri Usame bin Ladin’in geçtiğimiz Perşembe günü yayınlanan ses bandında okunmasını önerdiği "Haydut Devlet" adlı kitap, kısa sürede satış rekoru kırdı.

  Bin Ladin ses bandında "Eğer Bush yalanlarını ve zulmünü sürdürme kararı verirse, Haydut Devlet adlı kitabı okuyun. Sizin için çok faydalı olacaktır" demişti. Bin Ladin’in bu sözlerinin ardından amazon.com, 24 saat içinde kitabın en çok satanlar listesinde 205 bininci sıradan, 30’uncu sıraya yükseldiğini duyurdu.

  Kitap, 6 yıl önce William Blum tarafından kaleme alınmıştı. Olaydan hiç rahatsızlık duymadığını, hatta kendisi için son derece sevindirici bir durum ortaya çıktığını belirten 72 yaşındaki Blum, "ABD’nin dış politikasıyla ilgili bazı konularda, Usame bin Ladin ile aynı görüşte olduğumuz anlaşılıyor" dedi. Blum, ancak Amerikan vatandaşlarından bazı tatsız e-postalar da almaya başladığını sözlerine ekledi. Blum kitabında teröristi "Sosyal, siyasi ve dini adaletsizlik ve ikiyüzlülükten derinden kaygılanan insanlar" diye tanımlıyor.
  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı