Gündem Haberleri

  Bin Ladin’in dolabından doğal afrodizyak çıktı

  Hürriyet Haber
  10.05.2011 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Ecza dolabından çıkan şurup, Pakistan ve Hindistan’da afrodizyak etkisi nedeniyle büyük rağbet görüyor. Yabani yulaf otlarının karışımıyla üretilen şurup, mide rahatsızlıklarına da iyi geliyor.

  ABD’nin geçen hafta, gece yarısı baskınıyla Pakistan’da ölü ele geçirdiği El Kaide lideri Usame bin Ladin’in evinden, Hindistan ve bölge ülkelerinde afrodizyak etkisi nedeniyle yaygın olarak kullanılan şurup ele geçirildi. Amerikan komandolarının aldığı Bin Ladin’in ecza dolabındaki ilaçlar arasında yer alan şurup, yabani yulaf otlarıyla hazırlanan ve içinde kimyasal madde bulunmayan bitkisel bir ilaç. Mide rahatsızlıkları için üretilen ilaç, afrodizyak etkisi nedeniyle halk arasında ‘doğal viagra’ diye biliniyor.

  Operasyon sırasında ayağından vurulan ve Pakistan istihbaratına tedavi gördüğü Rawalpindi askeri hastanesinde konuşan Bin Ladin’in en genç eşi Emel Ahmed Abdülfettah, 54 yaşındaki El Kaide liderinin Amerikalıların öne sürdüğü gibi kronik böbrek hastası olmadığını anlatırken, “Eşimin belirli ve sürekli bir rahatsızlığı yoktu, yıllar önce Afganistan’da böbreklerinden rahatsız olup ameliyat olmuş ama onu da karpuz kürü ile yine doğal yöntemlerle halletmiştik” dedi. 29 yaşındaki Yemenli Emel, ifadesinde eşinin çok sağlıklı ve güçlü olduğunu da vurguladı.

  Kim kullanıyordu

  Amerikan NBC televizyonunun ele geçirdiği Bin Ladin’in ecza dolabı listesi de Emel’in ‘sağlıklı olduğu’ yönündeki ifadesini doğrular nitelikte. NBC televizyonu, ilacı Bin Ladin’in kullandığının sadece ‘kuvvetli tahmin’ olduğunu belirterek, evde oğlu ve iki yardımcısının da yaşadığına dikkat çekti.
  Öte yandan İngiliz Guardian gazetesi, ABD ve Pakistan’ın 10 yıl önce bin Ladin’e karşı Pakistan  topraklarında geçen hafta öldürüldüğü baskına benzer bir operasyon düzenlenmesi  konusunda gizli bir anlaşmaya vardıklarını bildirdi.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı