Gündem Haberleri

  Bin Ladin hala dağlarda

  Hürriyet Haber
  21.12.2001 - 12:55 | Son Güncelleme:

  Afgan komutanlarından Hazret Ali, ABD`nin peşinden koştuğu Usame Bin Ladin`in Afganistan`ın doğusundaki dağlarda olduğunu söyledi.

  Nangarhar eyaletinin güvenlik sorumlusu komutan Ali, Celalabad`da gazetecilerle konuşurken, ``Bin Ladin hala dağlarda`` dedi. Hazret Ali, Taliban lideri Molla Ömer`in de hala yaşadığını belirtti, ancak nerede olduğu konusunda bir şey söylemedi.

  Komutan Ali, neye dayanarak Bin Ladin`in dağlarda olduğunu söylediğine de açıklık getirmedi. Amerikan komandoları ve Afgan kuvvetleri, günlerdir Tora Bora dağlarında didik didik Bin Ladin`i arıyorlar.

  `AFGANİSTAN`DA 7 BİN EL KAİDE VE TALİBAN TUTSAĞI VAR`
     
  Afganistan`da, uluslararası ittifakve Afgan güçlerinin elinde 7 bin kadar El Kaide ve Taliban tutsağı bulunduğu bildirildi.

  İslamabad`daki ittifak sözcüsü Kenton Keith, ``Afganistan`da 7 binkadar tutsak var, ama bu rakam kesin değil, çünkü bu ülkede durumun nedenli değişken olduğu unutulmamalı`` diye konuştu.

  Sözcü, 'Durumun saat başı değiştiği bir ülkede çok kesin konuşamazsınız' dedi ve 7 bin tutsağın ne kadarının Taliban milisi, ne kadarının El Kaide militanı olduğunun da henüz belirlenemediğini söyledi.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı