ANKARA HABERLERİ

1361 öğrenciye 1 polis düşüyor

Hürriyet Haber
11.11.2017 - 14:00Son Güncelleme :

Başkent’te uyuşturucu ile mücadele kapsamında yürütülen faaliyetler konusunda Ankara Emniyet Müdürlüğü ve MEB’ten bilgi alan Ankara Milletvekili Aylin Nazlıaka, “Bin 361 öğrenciye bir polis düşüyor. Uyuşturucu, gençleri esir alırken, 5 milyonluk kentte bu sayı yeterli mi?” dedi.

Hürriyet Haber

Türkiye’yi tehdit eden en büyük sorunlardan biri olan uyuşturucu, her geçen gün yaygınlaşmaya devam ederken emniyet birimleri de bu problemle mücadele etmeye çalışıyor. Ankara Milletvekili Aylin Nazlıaka, uyuşturucu ile mücadelede Ankara’daki rakamları ve mücadele yöntemlerini Bilgi Edinme Kanunu kapsamında sordu. Nazlıaka, hem Ankara Emniyet Müdürlüğü hem de Milli Eğitim Bakanlığı’ndan (MEB) aldığı yanıtları Hürriyet Ankara ile paylaştı.

OKUL ÇEVRELERİNE 20 NARKOTİM

Nazlıaka’nın uyuşturucu ile mücadele eden güvenlik personelinin sayısı sorusuna Ankara Emniyet Müdürlüğü tarafından, “Okul servisleri ve şoförleri, okul çevresinde bulunan ilgisiz şahıslar, okul çevresinde bulunan park bahçe, metruk binalar, alkol ve tütün satışı yapan işyerleri, ganyan ve iddia bayileri internet oyun salonları ve kıraathanelere yönelik olarak 60 personelden oluşan 20 narkotim denetim yapmaktadır. Çocuk Şube Müdürlüğü ile merkez ilçe emniyet müdürlüklerince güvenlik anlamında risk bakımından öncelik arz eden okullarda güvenli eğitim koordinasyon görevlileri olarak 597 personel görev yapmaktadır. Üniversitelerde ise öğrencilerin uyuşturucu ve benzeri maddelerden korunmasına yönelik 26 personel görev yapmaktadır” yanıtı verildi.

MÜCADELE GAYRİ CİDDİ YÜRÜTÜLÜYOR

Ankara’da resmi ve özel okullarda ilköğretim, ortaokul ve ortaöğretimde örgün öğrenci sayısı toplamda 894 bin 672 olduğunu belirten Nazlıaka, “Bu kadar geniş bir alanda az sayıda personelin görev yapması uyuşturucu ile mücadelenin ne kadar gayri ciddi yürütüldüğünü göstermektedir. Bu tabloda bin 361 öğrenciye bir güvenlik personeli düştüğü anlaşılmaktadır. Bu vahim bir durumdur. Uyuşturucu, gençleri esir alırken, 5 milyonluk kentte bu sayı yeterli mi? Gençlerimizin geleceğine göz diken uyuşturucu karanlığı her geçen gün alınmayan önlemlerden beslenmektedir. Sentetik uyuşturucu ise artık bir Avrupa gerçeği olmaktan çıkıp, ülkemizi tehdit eder hale gelmiştir. Gençlerimiz ve geleceğimiz adına bu karanlık ile mücadele etmek ve eylem planlarını hayata geçirmek siyaset üstü ve zorunlu bir görevdir” ifadesini kullandı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden 1361 öğrenciye 1 polis düşüyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 11 Kasım 2017 tarihinde saat 13 00’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça 1361 öğrenciye 1 polis düşüyor haberi güncellenecektir.ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ

14 Ekim 2018, Pazar
 • İmsak
  05:28
 • Guneş
  06:51
 • Öğle
  12:41
 • İkindi
  15:47
 • Akşam
  18:19
 • Yatsı
  19:37
Sayfa Başı