Teknoloji Haberleri

TEKNOLOJİ

  BİMER’den uzaydaki uyduların düzeltilmesini istediler

  Mehmet Kayhan YILDIZ/ KONYA,(DHA)
  22.01.2015 - 09:45 | Son Güncelleme:

  KONYA’da geçen yıl telefon, faks, e-mail ve şahsen yapılan 54 bin 101 başvuruyu değerlendiren Başbakanlık İletişim Merkezi’ne (BİMER) gelen ilginç istekler şaşırtıyor. İstekler arasında, uydu antenlerinin sağlam olduğunu ileri sürüp uzaydaki uyduların düzeltilmesini isteyenler, kaybolan çöp tenekesinin bulunması, hastanede sırada olduğunu ve sırasının öne alınması, eşi ölmüş tüm dul erkeklere maaş bağlanması gibi istekler yer alıyor.

  2006 yılında kurulan Başbakanlık İletişim Merkezi (BİMER), halkın sorun ve şikayetlerini gerek valiliklere, gerekse direk BİMER’e yapılan başvurular sayesinde, değerlendirilip çözüme kavuşturulmaya çalışılıyor. Konya Valiliği aracılığıyla BİMER’e, geçen yıl 54 bin 101 kişi başvurdu. Bu başvurulardan 5 bin 202 şikayet, 14 bin 402’si maddi yardım talebi, 6 bin 685’i görüş ve öneri, 16 bin 500’ü iş talebi, 4 bin 103’ü alt yapı sorunları, bin 690’ı engelli sorunu, 5 bin 519’u sosyal güvence talebinden oluşuyor.

  Telefon, faks, e-mail ve şahsen yapılan başvuralar arasında orta okul ve lisede okuyan madde bağımlısı olan çocuklarının kurtarılması için yardım isteyen aileler, yine çocukları IŞİD’a katılan ailelerin, çocuklarının geri gelmesi ve katılımın engellenmesi için tedbir alınmasını talep eden aileler de yer alıyor. Şehit yakınları Kürt açılımına tepki gösterirken, Kürt açılımı ve Kürtlere verilen haklardan dolayı Başbakan’a teşekkür edenler de bulunuyor. Kürt kimliği talep eden de oluyor. Ezanların tekrar merkezi sistemden okunması isteyen talepler de yer alıyor.

  Başvurular arasında ilginç isteklerde dikkat çekiyor. İstekler arasında, uydu antenlerinin sağlam olduğunu ileri sürüp uzaydaki uyduların düzeltilmesini isteyenler, kaybolan çöp tenekesinin bulunması, hastanede sırada olduğunu ve sırasının öne alınması, eşi ölmüş tüm dul erkeklere maaş bağlanması gibi istekler yer alıyor.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNANLAR

   Sayfa Başı