Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Bilseydim girmezdim

Kurulun ilk toplantısında söylediği, "Ben buraya sata sata değil, asa asa geldim" sözleriyle dikkat çeken Güvendiren, "Kurulda herkes birbirini tanıyordu. Hepsi Türker Arslan’ı destekledi" dedi.

Atilla TÜRKER
SON GÜNCELLEME
FUTBOL Federasyonu Tahkim Kurulu’nun görev dağılımı amacı ile yaptığı ilk toplantıda, "Ben buraya sata sata değil, asa asa geldim" dediği belirtilen Askeri Yargıtay Onursal Üyesi Tanju Güvendiren, "Toplantı sırasında diğer üyelerle bazı gerginlikler yaşandı. Gerçekten de ben kimseyi satmış adam değilim. Hukuk ne gerektiriyorsa onu yapmaya çalışan bir kişiyim. Hukuğun üstünlüğünü sağlamak, gücün önüne hukuğu getirmek için Tahkim Kurulu görevini kabul ettim" şeklinde konuştu.

Hukuk için geldim

Hürriyet
ekibi ile yaklaşık bir saat süren sohbet sırasında fotoğraf çekilmesine izin vermeyen Güvendiren, "Anayasa Mahkemesi’nden Haluk Ulusoy lehine karar çıkarttığım iddiası külliyen yalandır. Böyle saçmalık olmaz. Bu yalanın akıllara getirilmesi bile üzücüdür. Tahkim Kurulu’nda göreve gelmeden önce bazı iddialar ve dedikodular duydum. Tabii bu iddiaları ’Tahkim Kurulu görevini yapamıyor’ anlamında söylemiyorum. Ben sadece hukuk ne gerektiriyorsa onu yapmaya çalışan bir kişiyim. Hukuğu tam anlamıyla Tahkim Kurulu’nda uygulamak istiyordum" dedi.

Tahkim Kurulu’ndaki oylama sırasında başkanlığı 7-1 Türker Arslan’a kaybeden Güvendiren, "Bilseydim oylamaya girmezdim. Kurulda herkes birbirini tanıyordu. Hepsi Türker Arslan’ı destekledi. İçlerinde sadece biri Ankaralı idi. Tahkim Kurulu, futbolun yargıtayıdır. Ben de yıllarca yüksek yargıda çalıştığım için Tahkim Kurulu görevini kabul ettim. Bu olaylar üzerine diğer üyeler şimdi benim istifamı düşünebilir. Beni engel olarak görürler mi bilemem. Benim bir oyum var, en fazla muhalefet şerhi koyarım. Ama istifa konusunda birkaç gün düşüneceğim" diye konuştu.

Beni şaşırttılar

Futbola ve kurullarına çok yabancı olduğu dikkati çeken Güvendiren, "Haluk Ulusoy beyaz sayfa açtı. Ben de futbola katkı için görevi kabul ettim. Merkez Hakem Kurulu ya da başka bir kurul üyeliği teklif edilseydi etmezdim. Ama yine de ortam beni şaşırttı. Tahkim Kurulu’nda değişik bir tablo karşıma çıktı" dedi.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler