SİVAS HABERLERİ

BİLSEM öğrencilerine Maker ve Kodlama Kiti seti dağıtıldı.

DHA
28.12.2016 - 17:20 |Son Güncelleme :
DHA

SİVAS, (DHA)- SİVAS'ta özel yetenekli öğrencileri desteklemek için geliştirilen proje kapsamında Bilim ve Sanat Merkezi (BİLSEM) öğrencilerine Maker ve Kodlama Kiti seti dağıtıldı.

Milli Eğitim Bakanlığı'nın himayesinde özel yetenekli öğrencileri desteklemek için geliştirilen proje kapsamında Sivas BİLSEM 2, 3, 4 ve 5'inci sınıf öğrencilerine Maker ve Kodlama Kiti setleri dağıtıldı. BİLSEM toplantı salonunda gerçekleştirilen programa Vali Yardımcısı Zihni Yıldızhan, Milli Eğitim Müdürü Mustafa Altınsoy, Şube Müdürü Anakız Yörük, Sivas BİLSEM Müdürü Adem Uzun, öğretmen, öğrenci ve veliler katıldı. Programda ilk olarak öğrenci ve veliler, Maker ve Kodlama Kiti setlerinin kullanımı konusunda bilgilendirildi. Programda konuşan Vali Yardımcısı Zihni Yıldızhan projenin hazırlanması ve uygulanmasında emeği geçenlere teşekkür etti. Yıldızhan, bu proje ile birlikte öğrencilerin daha başarılı çalışmalara imza atacaklarına inandığını belirterek, tüm öğrencilere başarılar diledi. Daha sonra konuşan Milli Eğitim Müdürü Mustafa Altınsoy ise, BİLSEM'in önemine dikkat çekerek, burada eğitim gören özel yetenekli çocukların en iyi şekilde yetiştirilmesi ve yönlendirilmesi gerektiğini söyledi. Altınsoy, "BİLSEM, çok kıymetli bir eğitim yuvamız. Çok güzel başarılara imza atıyor. Biz burada görev yapan öğretmenlerimiz ve öğrencilerimizle gurur duyuyoruz. Ülkemiz için çok önemli olan bu beyinlerin iyi yönlendirilmesi gerektiğini düşünüyorum. Eğer biz onları iyi yetiştirir ve yönlendirirsek bu çocuklarımız Türkiye’nin geleceği olacak, ülkemizin faydasına güzel şeyler yapacaklar. Ama biz devlet olarak bu zekâları iyi yönlendirmezsek, birilerinin elinde ülkenin aleyhine kullanılacaklar. FETÖ gibi örgütlere prim vermemek için bu çocukları devlet eliyle eğitmemiz, bu zekâları bizim yönlendirmemiz lazım. Ben eğitim kadromuzun da velilerimizin de bunun bilincinde olduğunu düşünüyorum" dedi. Konuşmaların ardından Vali Yardımcısı Zihni Yıldızhan, Milli Eğitim Müdürü Mustafa Altınsoy ve Milli Eğitim Şube Müdürü Anakız Yörük, Maker ve Kodlama Kiti setlerinin dağıtımını gerçekleştirdi. Yıldızhan, Altınsoy ve Yörük daha sonra Sivas BİLSEM'i gezerek eğitim sınıflarında incelemelerde bulundu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Sivas haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Sivas ilinden BİLSEM öğrencilerine Maker ve Kodlama Kiti seti dağıtıldı. hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Aralık 2016 tarihinde saat 17 20’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça BİLSEM öğrencilerine Maker ve Kodlama Kiti seti dağıtıldı. haberi güncellenecektir.

SİVAS NAMAZ VAKİTLERİ

18 Kasım 2019, Pazartesi
 • İmsak
  05:45
 • Güneş
  07:12
 • Öğle
  12:22
 • İkindi
  14:58
 • Akşam
  17:22
 • Yatsı
  18:43
Sayfa Başı