Dünya Haberleri

DÜNYA

  Bill’in stajyeri şöhretin eşiğinden döndü

  Hürriyet Haber
  15 Mart 1999 - 00:00Son Güncelleme : 15 Mart 1999 - 00:01

  Beyaz Saray'da görevli bir stajyer, Playboy'a çıplak poz vermesi için önerilen 50 bin doları yoğun baskı nedeniyle geri çevirmek zorunda kaldığını, bu arada Beyaz Saray'daki işinden de olduğunu açıkladı. New York Post Gazetesi'nin haberine göre üniversite öğrencisi olan 21 yaşındaki Brenda Della Casa, ‘‘Yeni bir Monica Lewinsky olayı yaratmak istemediğim için Başkana olan saygımdan ötürü Playboy'un teklifini kabul etmedim’’ dedi.

  Geçtiğimiz eylül ayında girdiği Beyaz Saray'dan aralık ayında ayrıldığını ve Başkan Bill Clinton'ın arkadaşı Eli Siegal'in yanında çalışmaya başladığını belirten stajyerin açıklamalarında ilginç ayrıntılar yer alıyor. Beyaz Saray'da daha önce de Monica'nın çalıştığı bölümde görev alan Brenda, ‘‘Başkan'dan gerçekten çok hoşlanıyorum. Karısına da büyük saygım var. Başkan beni hiç ellemedi bile’’ gibi tuhaf bir ifade de kullandı.

  Clinton'ı 1997 yılında Washington Üniversitesi'nde yaptığı konuşma sırasında tanıyan Brenda, iş bulmak için Clinton'a bir mektup yazdığını ve sekreteri Nancy Heinrich tarafından Beyaz Saray'a alındığını anlattı. Brenda, Playboy'dan gelen teklif üzerine Heinrich'in, ‘‘Böyle bir iş için çok yanlış zamanlama, hem Başkan'a hem de kendine zarar verirsin’’ dediğini belirti.  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı