Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Bill Gates Hollywood'a 'konu' oldu

  Hürriyet Haber
  02 Ocak 2002 - 12:59Son Güncelleme : 02 Ocak 2002 - 12:59

  Dünyanın en zengin adamı Bill Gates, ``Nothing So Strange`` adlı filmde suikaste kurban gidecek. Gates film için ``böyle bir filmin yapılması hayal kırıklığı verici`` dedi.

  Dünyanın en zengin adamı olarak nitelenen, bilgisayar devi Microsoft`un kurucusu Bill Gates`in suikaste uğradığını anlatan bir filmin bu ay ABD’de gösterime gireceği bildirildi.

  İnternet haber ajansı Drudge Report, 13 Ocak`ta başlayacak Slamdance 2002 film festivalinde, filmin sergileneceğini ``sinematik şok`` başlığıyla duyurdu.

  Drudge Report`a göre filmde, Bill Gates 2 Aralık 1999 tarihinde Los Angeles`ta vurularak öldürülüyor.

  Polis ve kent yetkilileri, cinayetin, sosyal sınıf savaşı çerçevesinde bir siyah tarafından işlendiğini savunuyorlar. Ancak şüpheci vatandaşlar, 20. yüzyılın son büyük suçu olarak nitelenen olayın arkasındaki gerçeği araştırmaya başlıyor.

  Yazar ve yönetmenliğini Brian Flemming`in yaptığı ``Hiçbir Şey Çok Garip Değil`` (Nothing So Strange) adını taşıyan film, Utah`ta gerçekleştirilecek ``Slamdance`` film festivalinde gösterilecek.

  Yönetmen Brian Flemming, ``Film, Bill Gates hakkında değil ve Gates`e karşı biri değilim. Filmde onun öldürülmesi, sınıf, ırk ve çökmüş kurumlar hakkında bir hikayenin anlatımına giriş için kullanıldı`` dedi.

  Sözcüsü aracılığıyla filme tepki veren Bill Gates ise, ``Film yapımcılarının böyle bir filme girişmeleri büyük hayal kırıklığı`` dedi. (A.A)

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı