Teknoloji Haberleri

TEKNOLOJİ

  Bill Gates de konuştu

  Hürriyet Haber
  07 Mayıs 2010 - 09:52Son Güncelleme : 07 Mayıs 2010 - 09:52

  Courier'in fişi çekildi. Peki ama Microsoft'un kurucusu Bill Gates tablet işine ne diyor.

  Hakkında çok konuşulmuştu. Microsoft'un tableti Courier'in piyasaya çıkıp çıkmayacağı çok konuşuldu. Fakat geçenlerde gelen bir haber ile Microsoft'un bu sevdasından vazgeçtiği ve iPad'in en azından şimdilik rakipsiz kaldığı kesinleşti.

  Şimdilik diyoruz çünkü Courier'in iptal edilmesi Microsoft'un tabletten vazgeçtiği anlamına gelmiyor. Üstelik bunu söyleyen artık Microsoft'un başında olmasa da, hala şirketin en yetkili ağızlarından biri olan Bill Gates. Üstelik Bill Gates, Microsoft'un olası bir tablet projesinin dokunmatik ekran desteğine sahip olmasının şart olmadığı görüşünde.

  Daha önceden de kalemin daha kullanışlı bulduğu bilinen Gates konuyla ilgili şunları söyledi; "Microsoft'un üzerinde çalıştığı pek çok farklı tablet projeleri var. İnanıyoruz ki, Microsoft'un başını çektiği şekilde, kalem ile çalışmak özellikle öğrenciler için çok faydalı olacaktır. Bu sayede sadece dokümanları okumak değil, oluşturmak da son derece kolay olacak. Courier böyle bir projeydi ama ileri dönük planlar için faydalı olmadığına karar verdiğimiz için şu aşamada devam ettirmemeye karar verdik".

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı