Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Bilişimcilerin platformu

  Hürriyet Haber
  26.04.2004 - 11:29 | Son Güncelleme: 26.04.2004 - 11:29


  Kalifiye eleman ihtiyacının en önemli olduğu sektörlerden biri olan bilişimde, SAP, Java teknolojisi uzmanları ve Pocket PC (cep bilgisayarı) yazılımcılarının arandığı belirtiliyor.

  Bilişim sektörüne odaklanan insan kaynakları platformu LoginIT.com'un genel müdürü Yaprak Metin, 2004'ün ilk aylarında kriz dönemine oranla sektöre hareket geldiğini söylüyor. Türkiye'de piyasanın iyi olacağına dair bir hareketlenme görüldüğünü, yılın ikinci yarısında bu hareketlenmenin daha da artacağını ifade ediyor: ‘‘Geçmişteki kadar bilişim sektöründe insan açığı yok. Ancak teknoloji bütün dünyada hızla ilerliyor. BT alanında çalışmak isteyen gençlerin iş bulmak için kendilerini geliştirmeleri gerekiyor. Biz dil açığını görerek site üzerinden isteyenlere altı dilde e-öğrenme yoluyla eğitimler veriyoruz.‘‘

  LoginIT.com olarak portföylerinde 20 bine yakın özgeçmiş bulunduğunu belirten Metin, yılda 300 kişinin siteleri vasıtasıyla iş bulduğunu aktarıyor.

  LoginIT, 2001'de Nexum Boğaziçi bünyesinde kurulmuş. BT projeleri üzerine odaklanan bir portal. Almanya merkezli olan Nexum'un IT ile ilgili projelerini Türkiye'de gerçekleştiriyor. İnsan kaynakları yanında danışmanlık hizmeti veriyor. BT alanında uzmanlaşan şirketin 50 çalışanı var. Metin geçen yılki cirolarının bir buçuk trilyon lira olduğunu belirtiyor.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı