ANKARA HABERLERİ

Bilişim dünyası yine Ankara’da buluşacak

Hürriyet Haber
16 Ekim 2007 - 00:00Son Güncelleme : 15 Ekim 2007 - 20:48

TÜRKİYE Bilişim Derneği (TBD) bilişim dünyasının temsilcilerini buluşturacak. Derneğin düzenlediği Bilişim’07 etkinliği, Kasım ayında "Ufkun Ötesi" sloganıyla Ankara’da gerçekleştirilecek.

YEREL HABERLER ANKARA

Hürriyet Haber

Bilişim’07 etkinliği, "24. Bilişim Kurultayı", "10. Bilişim Teknolojileri Işığında Eğitim Kongresi" ve "2. Spor ve Bilişim Kongresi" ana etkinliklerinin yanı sıra sektörel çözümlerin tartışıldığı özel oturumları, firma ve ürün tanıtımları, paneller ve son gelişmelerin tartışılacağı özel günleri kapsayacak. Etkinlikler kapsamında, bin 300 metrekarelik bir alanda teknoloji sergisi düzenlenecek. Bilişim teknolojilerinin, tüm kurumlarca ve halk tarafından etkin ve verimli kullanılması, bilişim teknolojisi üretecek altyapının ve Ar-Ge kültürünün yerleştirilmesine katkı amacıyla düzenlenen Bilişim’07 etkinliği, 14-16 Kasım tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

UFKUN ÖTESİ : Dernek Başkanı Turhan Menteş, Bilişim’07 etkinliği ile ilgili AA muhabirine yaptığı açıklamada, Bilişim’06’da işlenen "Ortak Akıl" kavramıyla oluşturulan fikirlerin Bilişim’07 etkinliklerinde "Ufkun Ötesi" sloganıyla daha da ileriye taşınacağını kaydetti. Menteş, "Türkiye, bilişim dünyasında ufkun ötesine hazırlanmalı. H ve planlar uzun vadeli olmalı" dedi. "Bilişim teknolojilerinde üretici, dünyada oyuncu ve lider bir ülke olmayı düşünüyorsak, 20 yıldan önceki planların çalışmayacağını öngörüyoruz. Dünyadaki örnekler de bu yönde" diyen Menteş, "Kısa vadeli çözümlerle bilişim dünyasında kullanıcı olmanın ötesine geçemiyoruz" görüşünü dile getirdi. Derneğin düzenlediği bilişim etkinliğinin, ulusal bazda bilişim dünyasında değerlendirmelerin yapıldığı tek platform olduğunu ifade eden Menteş, "Biz bilişim dünyasının şu anki ve gelecekteki durumunu ortaya koyacağız, Türkiye’nin bu durumda yapması gerekenleri tartışacağız. Geleceğin şimdiden belirlenmesi amacıyla son üç etkinliğimizde ’geleceği yönetelim’, ’ortak akıl’ ve ’ufkun ötesi’ sloganlarını kullandık. Bilişim’07’de bilişim rüzgarları Ankara’dan Türkiye’ye esecek" dedi.

24. Bilişim Kurultayı

Bilişim’07’deki ana etkinlikler kapsamında, 24. Ulusal Bilişim Kurultayı düzenlenecek. Kurultay, kamu ve özel sektör bilişimcileri, akademisyenler, uluslararası uzmanlar, iş adamları, sanayiciler, meslek kuruluşları ve son kullanıcıların katılımıyla gerçekleştirilecek. Kurultay kapsamında; akademik bildiriler, teknolojik ve uygulama bildirileri, AB Bilişim Bakanları paneli, Bilişim STK’ları paneli ve CEO Forumu ile davetli konuşmacılardan oluşan oturumlar düzenlenecek. Bilişim ve iletişim teknolojilerindeki son değişikliklerin eğitimle buluştuğu, bu yıl onuncusu düzenlenmekte olan "Bilgi Teknolojileri Işığında Eğitim" etkinliği kapsamında ise akademik ve teknolojik bildiriler, paneller ve yarışmalar yapılacak.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Ankara haberleri bölümünde, DHA ve İHA’nın abonelerine gönderdiği Ankara haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Bilişim dünyası yine Ankara’da buluşacak haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.


  ANKARA YOL DURUMU
  Ankara1 DERECE
  Yol durumu »
  ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ
  19 Ağustos 2017, Cumartesi
  • İmsak
   04:06
  • Guneş
   05:57
  • Öğle
   13:03
  • İkindi
   16:50
  • Akşam
   19:49
  • Yatsı
   21:24
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı