ANKARA HABERLERİ

Bilinçli gençler Ankara’da buluştu

Esra KAYA
13.02.2011 - 00:00 Son Güncelleme :

ÜNİVERSİTELER, ilk ve ortaöğretim okullarında öğrenim gören öğrenciler ile toplumun bütün kesimlerini hayata geçirdikleri sosyal sorumluluk projeleri ile biraraya getiren Türkiye Bilinçli Gençlik Projesi için üniversitelerde “Bilinçli Gençler Kulübü” kuruluyor.

Esra KAYA

Türkiye’deki bütün devlet ve vakıf üniversitelerinin Sağlık- Spor ve Kültür Daire Başkanları ile öğrencileri, Hürriyet’in de destek verdiği Türkiye Bilinçli Gençlik Projesi için Ankara’da biraraya geldi. Türkiye Bilinçli Gençlik Projesi’nin yürütücüsü ve Bilinçli Gençler Derneği Genel Başkanı Kerem Hasanoğlu’nun başkanlığında biraraya gelen üniversiteler, hayata geçirdikleri ve geçirmeyi planladıkları sosyal projeler ve yapılacak ortak çalışmalar konusunda görüş alışverişinde bulundu.
Türkiye genelindeki bütün üniversitelerin bu proje kapsamında yapacakları faaliyetlerin konuşulduğu toplantıda, sosyal projeler için üniversitelerin birlikte hareket etmesinin önemi vurgulandı. Toplantıda, katılımcılarla mevcut projeler ve hayata geçirilebilecek ortak çalışmalar hakkında bilgi paylaşımında bulunan Hasanoğlu, görüş ayırt etmeksizin her kesimden gencin sosyal projeler için biraraya gelmesinin önemine dikkat çekerek şunları söyledi:
“Her üniversitenin çevresindeki sorunu çözmesi, her ilköğretim ve lisenin çevresindeki sosyal sorunların çözümüne dahil olması en büyük hedefimiz. Her gencin ister üniversiteli, ister liseli, ister öğrenim görmeyen bir genç kim olursa olsun, çevresindeki sorunları için proje üretmesi ve o projelere aktif olarak dahil olması çok önemli. Üniversitelerimizdeki yöneticilerimiz ve genç arkadaşlarımız da çevrelerindeki sorunların farkına vararak heyecanla çözüm önerileri ve projeler sunuyorlar” dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Ankara haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Ankara haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Bilinçli gençler Ankara’da buluştu haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ

14 Aralık 2017, Perşembe
 • İmsak
  06:08
 • Guneş
  07:55
 • Öğle
  12:54
 • İkindi
  15:18
 • Akşam
  17:32
 • Yatsı
  19:07
Sayfa Başı