Bilinçli Ebeveynler Sağlıklı Çocuklar

18.06.2018 - 16:57 | Son Güncelleme:

LC Waikiki Aile Buluşmaları’nın üçüncü durağı olan İzmir’de “Sağlıklı çocuklar yetiştirmenin püf noktaları” tartışılacak. Uzman Dr. Ender Saraç ve oyuncu İrem Helvacıoğlu’nun konuk olacağı buluşma 30 Haziran Cumartesi günü Gaziemir Optimum AVM’de gerçekleşecek.

1 yıl boyunca her ay farklı bir şehirde gerçekleşmek üzere yola çıkan LC Waikiki Aile Buluşmaları’nın İstanbul ve Antalya’dan sonra üçüncü durağı, İzmir. 30 Haziran Cumartesi günü saat 16.00’da İzmir Optimum AVM’de gerçekleşecek buluşmanın konukları ise Uzman Dr. Ender Saraç ve ünlü oyuncu İrem Helvacıoğlu. Hürriyet Gazetesi aile-çocuk yazarı Ömür Kurt’un moderatörlüğünü üstlendiği buluşmada “Sağlıklı çocuklar yetiştirmenin püf noktaları” başlığı altında çocuk beslenmesi ile ilgili doğru bilinen yanlışları, son gelişmeleri Ender Saraç sizler için anlatacak.

Önce Sağlık

Türkiye, Çin ve Bangladeş olmak üzere 3 tam kapasiteli laboratuvarda, ortalama 2000’i ekolojik olmak üzere günde 6000’e yakın test yapan LC Waikiki, çocuk sağlığı konusunda da ebeveynlere destek veriyor. Bir çiftin bebek yapmaya karar vermesinden bebeğin altı yaşını bitirinceye dek geçen süreçte ebeveynleri bekleyen soruları alanının uzmanları LC Waikiki Aile buluşmalarında sizler için cevaplıyor. Çocuk sağlığı ve gelişiminin en önemli noktalarını anlatmak üzere kendi alanında uzman 12 ismi, her ay farklı bir şehirde bilinçli ebeveynlerle buluşturuyor.  Bebek bakımından emzirmeye, beslenme alışkanlıklarından mahremiyet eğitimine kadar 0-6 yaş dilimindeki çocuk yetiştirmek konusundaki tüm konular LC Waikiki Aile Buluşmaları’nda konuşuluyor.

Fazla et yemek organları yaşlandırır mı?

Son zamanlarda uzmanların çokça üzerinde durduğu et tüketim alışkanlıkları konusunda hem yurt içinde hem de yurt dışında çeşitli oluşumlar kurulmaya başlandı. Vejetaryen dernekleri et tüketmenin hayvan haklarına aykırı olduğunu ve insan sağlığını tehdit ettiğini belirtirken, uzmanlar et yemenin insan vücudu için bir ihtiyaç olduğunu söylüyor. LC Waikiki Aile Buluşmaları’nın üçüncü durağı olan İzmir’de Uzman Dr. Ender Saraç vücudun et ihtiyacının ne kadar olduğunu açıklayacak ve mevsimine göre balık tüketiminden, sağlıklı çocuklar yetiştirmenin püf noktalarının neler olduğuna dek pek çok soruya yanıt verecek.

Etiketler:
Sayfa Başı