« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Bilinçaltı

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
İlhan SÖYLER

G.SARAYLI futbolcuların bilinçaltında yatan ‘‘korku, endişe, sinirlilik’’ sahaya yansıyordu. Bırakın her şeye itiraz etmeyi, kendi aralarında bile bilinçaltından beyne hücum edip, ‘‘öfkeye dönüşüyordu.’’ Örneğin, Hagi'nin kaleci Mehmet'i dövecek şekilde üstüne yürümesi, onun da karşılık vermesi, ilk yarının sonlarına doğru Hagi ile Bülent'in söz düellosu bilinçaltında yatan ‘‘acabaları’’ sevgiye dönüştüremiyordu.

Bülent'in ve Fatih'in kale içinde kendi alanlarında topa ‘‘ıska geçmesi’’ hep bu bilinçaltı endişelerinin ürünüydü. Bu tabii ilk bölümün karnesiydi.

İkinci bölümde ses, seda yoktu. G.Saray futbol oynamaya çıkmıştı, güzel şeyler de yapıyordu. Fatih Terim, sağ kanadı nedense biraz boşlamıştı.

Okan'ı biraz ortaya çekip, Arif'le o bölgeyi kontrol etmek istiyordu. Ancak Arif dün bir hayli formsuzdu. Hele hele 40 yılda bir yüzde yüzlük bir pozisyonu gole çevirememesi onun saha içindeki düşünce zayıflığından ileri geldi. G.Saray'da canla başla çalışan Okan vardı. Tehlikeli bölgelerde oluveriyordu.

Çok da akıllı bir gol attı. Hakan Şükür zaman zaman isyan ediyordu. Belki haklıydı. Kaçtığı yere top atılmıyor, gelen vuruyor, giden vuruyor, onun her tarafa koşması boşa kalıyordu.

G.Saray'ın yukarıda belirttiğimiz bilinçaltı düşüncesini atıp, endişe ve korkuları bırakması gerekirdi. Çünkü G.Saray bizim bildiğimiz takır takır topu dün maalesef oynayamadı.


CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz