Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Bilimsel yayınlarda gönlümdeki hedef, dünyada ilk 5’e girmek

  Kamuran ZEREN/ANKARA
  21.08.2006 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Uluslararası atıf endeklerine soktukları bilimsel yayınlar nedeniyle dünya üniversiteler sıralamasında 19’unculuğa yükselen Türk üniversitelerine ilk kutlama, eski YÖK Başkanı ve Türkiye’de iki üniversitenin kurucusu olan Prof. Dr. İhsan Doğramacı’dan geldi.

  Doğramacı, konuyu Hürriyet’e değerlendirirken "Büyük gurur duydum, bu başarı daha da sürecek" dedi. Doğramacı şunları söyledi:

  HEDEF İLK BEŞ

  Bir zamanlar 47’inci sıradaydık, şimdi 19’uncu sıraya yükseldik. Burada bizden önde gidenler de elbette durmuyor, hızla ilerliyor. Ama biz de daha ileri için yarışıyoruz. Bu yarış devam edecek. Benim gönlümdeki, kafamdaki hedef ilk 5’e girmektir. Türk üniversiteleri bunu da başaracak.

  ÇOK ŞANSLIYIM

  Bu tabloya bakınca kendimi çok şanslı, çok mutlu hissediyorum. Sıralamanın başında İstanbul, Ankara, Hacettepe, Bilkent, Başkent, Koç’un adı geçiyor. İstanbul’dan mezun oldum. Ankara’da profesör oldum ve rektörlük yaptım. Hacettepe ve Bilkent’i kurdum. Başkent ve Koç’un kuruluşunda da katkım ve hizmetim geçti. Nasıl mutlu olmayayım?
  Etiketler: son dakika
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı