ANTALYA HABERLERİ

Bilimsel Veriler Yol Gösterecek

IHA
27.02.2015 - 16:34Son Güncelleme :

ALANYA TURİSTİK İŞLETMECİLER DERNEĞİ’NİN (ALTİD) SAHİPLİLİĞİNDE ALANYA HAMDULLAH EMİN PAŞA (HEP) ÜNİVERSİTESİ’NİN ORTAKLIĞINDA, BATI AKDENİZ KALKINMA AJANSI (BAKA) TARAFINDAN FİNANSE EDİLEREK YÜRÜTÜLEN “ALANYA TURİZM SEKTÖRÜ KÜMELENME STRATEJİSİNİN GELİŞTİRİLMESİ PROJESİ”NE ALANYA KAYMAKAMLIĞI, ALANYA BELEDİYESİ, SÜLEYMAN DEMİREL ÜNİVERSİTESİ İLE ALANYA TİCARET VE SANAYİ ODASI DA (ALTSO) İŞTİRAKÇİ OLARAK KATKIDA BULUNUYOR.

IHA

Antalya’nın Alanya ilçesi turizm işletmecileri, sektörün rekabetçiliğini yükseltmek üzere 2 Mart’ta düzenlenecek olan “Küme Analizi Toplantısı”nda bir araya gelecek.
Alanya Turistik İşletmeciler Derneği’nin (ALTİD) sahipliliğinde Alanya Hamdullah Emin Paşa (HEP) Üniversitesi’nin ortaklığında, Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı (BAKA) tarafından finanse edilerek yürütülen “Alanya Turizm Sektörü Kümelenme Stratejisinin Geliştirilmesi Projesi”ne Alanya Kaymakamlığı, Alanya Belediyesi, Süleyman Demirel Üniversitesi ile Alanya Ticaret ve Sanayi Odası da (ALTSO) iştirakçi olarak katkıda bulunuyor.
Projenin amacının Alanya turizm sektörünün özellikle konaklama alanında, kümelenme yaklaşımı izlenerek mevcut durumunun incelenmesi, geleceğe yönelik gelişme potansiyeli değerlendirilerek, rekabetçiliği geliştirilmiş ve sürdürülebilirliği sağlanmış bir küme oluşumu için “Kümelenme Stratejik Yol Haritası”nın hayata geçirilmesi olduğunu belirtildi.
Bu çerçevede öncelikle sektörün, konaklama alanında faaliyetlerini sürdüren işletmeleri ile bunlara mal veya hizmet ya da bilgi ve belge sunarak katkı sağlayan tüm kurum ve kuruluşların temsilcileriyle toplantılar düzenlenerek, beş yıllık bir dönem için “Stratejik Yol Haritası”nın tasarlanmasının planlandığı bildirildi. Projeyle ilgili etkin sonuçlara ulaşılabilmesi açısından, sektörün turizm konaklama alanında faaliyetlerini sürdüren işletmeler ve bunlarla ilgili paydaşlarla katılımlı ve işbirliğine dayalı bir süreçte yürütülmesi öngörüldüğü vurgulandı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Antalya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Antalya ilinden Bilimsel Veriler Yol Gösterecek hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 27 Şubat 2015 tarihinde saat 16 34’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Bilimsel Veriler Yol Gösterecek haberi güncellenecektir.

  ANTALYA NAMAZ VAKİTLERİ
  18 Kasım 2017, Cumartesi
  • İmsak
   05:53
  • Guneş
   07:32
  • Öğle
   12:53
  • İkindi
   15:36
  • Akşam
   17:54
  • Yatsı
   19:21
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı