GAZİANTEP HABERLERİ

Bilim Ve Teknolojinin Adresi HKÜ’de Tercih Günleri Başladı

IHA
07.07.2015 - 16:34Son Güncelleme : 07.07.2015 - 16:35

LİSANS YERLEŞTİRME SINAVLARI’NIN (LYS) AÇIKLANMASININ ARDINDAN ÜNİVERSİTE ADAYLARINDA TERCİH HEYECANI BAŞLADI. ADAY ÖĞRENCİLERE TERCİH GÜNLERİNDE DESTEK SAĞLAMAK İÇİN “HKÜ TERCİH &TANITIM GÜNLERİ” 06-14 TEMMUZ 2015 TARİHLERİ ARASINDA HER GÜN HİZMET VERECEK.

IHA

Hasan Kalyoncu Üniversitesi (HKÜ) Rektörü Prof. Dr. Tamer Yılmaz, Lisans Yerleştirme Sınavları’nın (LYS) açıklanmasının ardından üniversite adaylarında tercih heyecanının başladığını belirterek, "Aday öğrencilere tercih günlerinde destek sağlamak için “HKÜ Tercih &Tanıtım Günleri” 06-14 Temmuz 2015 tarihleri arasında her gün hizmet verecek" dedi.
Rektör Yılmaz, tarihi İpek Yolu üzerinde şehir, bölge ve ülke ekonomisine büyük katkılar sağlamayı hedefleyerek 2010-2011 Akademik yılında öğrencilere kapılarını açtıklarını ifade ederek, "Yeni eğitim-öğretim yılında mevcut 19 bölümüne; İngilizce Öğretmenliği, Okul Öncesi Öğretmenliği ve Anestezi Programı olmak üzere 3 yeni bölüm ekleyip toplamda 22 bölümle ulaşarak önemli bir bilim merkezi olarak yükselişini sürdürüyor" diye konuştu.
Hasan Kalyoncu Üniversitesi olarak öğrencileri hayata hazırlarken, aynı zamanda kişisel gelişimlerine ve kariyer planlarına da yardımcı olduklarını söyleyen Rektör Prof. Dr. Tamer Yılmaz, üniversite adaylarına şu mesajları verdi:
"Öğrencilerimize yaşayan bir kampüs içinde eğitim görebilme ayrıcalığı, yurtdışındaki üniversiteler ile yakın iletişim kurabilme ve uluslararası değişim programlarına katılabilme imkanları sunuyoruz. En önemlisi tüm akademik kadromuzu, idari kadromuzu ve öğrencilerimizi sürekli bir gelişim süreci içinde tutarak yaşam boyu eğitimin kodlarına sahip olmalarını amaçlıyoruz. Hasan Kalyoncu Üniversitesi 2015-2016 Eğitim-Öğretim yılı tercih tanıtım günleri, 06 -14 Temmuz 2015 tarihleri arasında HKÜ Kampüs Yerleşkesi’nde gerçekleştiriliyor. Sabah saat 09.00’da öğrenci ve velilere kapılarını açan Hasan Kalyoncu Üniversitesi, aday öğrenci ve velilerini HKÜ Kampüs Yerleşkesi’nde ağırlıyor. Aday öğrenciler, üniversitenin Fakülteleri, Yüksekokulları ve Meslek Yüksekokulu hakkında deneyimli Akademisyenlerden detaylı bilgi alabilecek. Aday öğrenciler; Hasan Kalyoncu Üniversitesinin tarihi, yerleşkeleri, burs imkanları, barınma, spor, sağlık ve sosyal olanakları, öğrenci ve öğretim üyesi değişim programları gibi pek çok konuda bilgilendiriliyor. Öğretim Üyeleri ile yüz yüze görüşme imkanı bulan ve her türlü sorularına cevap alan aday öğrencilerin “Hasan Kalyoncu Üniversitesi Tercih &Tanıtım Günleri 2015”de tercihlerini güvenli şekilde yapabilmeleri amaçlanıyor."

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Gaziantep haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Gaziantep ilinden Bilim Ve Teknolojinin Adresi HKÜ’de Tercih Günleri Başladı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 07 Temmuz 2015 tarihinde saat 16 34’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Bilim Ve Teknolojinin Adresi HKÜ’de Tercih Günleri Başladı haberi güncellenecektir.

  GAZİANTEP NAMAZ VAKİTLERİ
  26 Eylül 2017, Salı
  • İmsak
   04:39
  • Guneş
   06:14
  • Öğle
   12:32
  • İkindi
   15:56
  • Akşam
   18:30
  • Yatsı
   19:53
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı