KOCAELİ HABERLERİ

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Işık, muhtarları ağırladı

AA / Şengül Oymak
24.02.2016 - 11:22Son Güncelleme :

- Bakan Işık:- "Muhtarlarımıza kapımız her zaman açık"- "Görülüyor ki, millet odaklı çalışan iktidarımız, vatandaşımızın sağlığı için seferber. Amacımız daha sağlıklı bireylerle geleceğe umutla bakmaktır"

AA / Şengül Oymak

KOCAELİ (AA) - Türkiye Muhtarlar Federasyonu Kocaeli Şubesi üyeleri, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık'ı ziyaret etti.

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığından yapılan açıklamaya göre, Bakan Fikri Işık'ın kendisini ziyaret eden Türkiye Muhtarlar Federasyonu Kocaeli Şube Başkanı Vedat Yoldaş ve yaklaşık 60 Kocaelili muhtarla yakından ilgilendi.

Bakanlıktaki davete, Kocaeli milletvekilleri Sami Çakır, Mehmet Akif Yılmaz, Cemil Yaman ile AK Parti İl Başkan Yardımcısı Mehmet Uzunoğlu ve Çayırova Belediye Başkanı Şevki Demirci de katıldı.

- "Sağlık yatırımlarımız artarak sürecek"

Bakan Işık, ziyarette yaptığı konuşmada, vatandaşın talebi olan sağlık yatırımlarının artarak devam edeceğini bildirdi.

Başta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere AK Parti iktidarının muhtarlara ayrı bir önem verdiğini anlatan Işık, milletin bizzat kendisi olan muhtarların görüşlerinin kendisi için çok değerli olduğunu vurguladı.

Bakan Işık, şöyle devam etti:

"Sağlık alanındaki yatırımlarımız artarak sürecek. Kocaelimize yeni sağlık kurumları kazandırmak için gayret gösteriyoruz. Yapılacak kampüs hastanemize özel önem veriyoruz, Kocaeli Devlet Hastanemizin inşaatı tüm hızıyla sürüyor. İlçelerimize de yeni sağlık yatırımları planlıyoruz. Çayırova'ya hastane yapma fikrimiz var. Darıca'daki hastanemizin eğitim ve araştırma hastanesi olması için plan yapıyoruz, Başiskele'ye bir meslek hastalıkları hastanesi için Sağlık Bakanlığı ile temas halindeyiz. Görülüyor ki, millet odaklı çalışan iktidarımız, vatandaşımızın sağlığı için seferber. Amacımız daha sağlıklı bireylerle geleceğe umutla bakmaktır."

AK Parti TBMM grup toplantısına da katılan muhtarlar, öğle yemeğini Bakan Işık ile yedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kocaeli haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kocaeli ilinden Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Işık, muhtarları ağırladı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 24 Şubat 2016 tarihinde saat 11 22’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Işık, muhtarları ağırladı haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı