ESKİŞEHİR HABERLERİ

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Işık, Eskişehir'de

AA / Deniz Açık
30 Ocak 2015 - 18:18Son Güncelleme : 30 Ocak 2015 - 18:19

- Bakan Işık: "İmalat sanayisine yönelik de yakında bir paket açıklayacağız. İmalat sanayisinin hem finansman olarak desteklenmesi hem de daha güçlü bir konuma gelmesi için bir sanayi paketi önümüzdeki süreçte açıklanacak"

YEREL HABERLER ESKİŞEHİR

AA / Deniz Açık

ESKİŞEHİR (AA) - Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, "İmalat sanayisine yönelik de yakında bir paket açıklayacağız. İmalat sanayisinin hem finansman olarak desteklenmesi hem de daha güçlü bir konuma gelmesi için bir sanayi paketi önümüzdeki süreçte açıklanacak" dedi.

Işık, Eskişehir Sanayi Odasını ziyaretinde yaptığı konuşmada, Eskişehir'in bakanlıkları açısından sıradan bir kent olmadığını belirterek, kentin Türkiye sanayisine önemli hizmetler verdiğini ve yüksek bir potansiyele sahip olduğunu söyledi.

Eskişehir'de sanayiye yönelik özellikle belli alanlarda çok güçlü bir altyapı olduğunu ifade eden Işık, şöyle konuştu:

"Ülkemizin temel ihtiyacı olan yüksek teknoloji alanında Eskişehir'in ülkemizin önemli üretim merkezlerinden birisi olmasını istiyoruz. Bununla ilgili teşvik çalışmamızı hızlandırdık. Yakında müjdeyi veririz. Bizzat Sayın Başbakanımızın açıklayacağını düşünüyorum. 'Yüksek teknoloji ürünlerinde Türkiye'nin her yerine beşinci bölge desteği verelim' diye bir arzumuz var. Burada verilecek beşinci bölge teşviki Eskişehir'i bu alanda uçurur. Buna yönelik çalışmamız sürüyor. Türkiye'nin tamamında olduğu gibi Eskişehir'de de KOBİ'lere yönelik dün Başbakanımızın güçlü bir paket açıklaması oldu. İmalat sanayisine yönelik de yakında bir paket açıklayacağız. İmalat sanayisinin hem finansman olarak desteklenmesi hem de daha güçlü bir konuma gelmesi için bir sanayi paketi önümüzdeki süreçte açıklanacak"

Işık, makine konusunda da özel bir duruşlarının bulunduğunu, her makineye otomobil gibi plaka vereceklerini belirtti.

Makinelerin teminat olarak gösterilebilmesini planladıklarını vurgulayan Işık, şöyle devam etti:

"Otomobili teminat olarak banka kabul edebiliyor ancak otomobilden çok daha değerli bir makineyi teminat kabul etmiyor. Şimdi yeni bir mimari oluşturuyoruz. Her makineye bir plaka numarası vereceğiz. Ondan sonra sanayicimiz o makinesini teminat olarak kullanabilecek. Makinecilerimizin satışıyla ilgili pek çok kolaylığı getiriyoruz. Türkiye'de özellikle yerli, yenilikçi ve yeşil üretimi artırmak için çok yoğun ciddi destekler veriyoruz. Bu desteklerden Eskişehir de yararlanıyor. Daha fazla yararlanma imkanına sahip olacak."

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Eskişehir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Eskişehir ilinden Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Işık, Eskişehir'de hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 30 Ocak 2015 tarihinde saat 18 18’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Işık, Eskişehir'de haberi güncellenecektir.

  ESKİŞEHİR NAMAZ VAKİTLERİ
  22 Ağustos 2017, Salı
  • İmsak
   04:21
  • Guneş
   06:09
  • Öğle
   13:12
  • İkindi
   16:57
  • Akşam
   19:53
  • Yatsı
   21:27
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı