ADIYAMAN HABERLERİ

Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Işık Adıyaman'da

AA / Hakan Furkan
24.02.2016 - 22:03Son Güncelleme :

- "AK Parti ile ilgili eleştiri getirenler Türkiye'nin ekonomisinin güçlenmesi, büyümesi karşısında mahcup oldular"- "Girişimcisi olmayan ülkelerin kalkınması mümkün değildir"- "Kendi işini kurmak isteyenin AK Parti iktidarı yanındadır"

AA / Hakan Furkan

ADIYAMAN (AA) - Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, "AK Parti ile ilgili eleştiri getirenler Türkiye'nin ekonomisinin güçlenmesi, büyümesi karşısında mahcup oldular" dedi.

Işık, Adıyaman'daki programlarının ardından Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı (TPAO) toplantı salonunda iş adamları ile akşam yemeğinde bir araya geldi.

Burada iş adamlarına seslenen Işık, AK Parti olarak ülkenin ancak üretimle kalkınacağına inandıklarını söyledi.

İktidara geldikleri günden bugüne kadar Türkiye'nin üretim ekonomisi ve reel ekonomisi üzerinde yoğunlaşması için her türlü çalışmayı yaptıklarını ve bundan sonra da yapmaya devam edeceklerini belirten Işık, "AK Partiyi eleştirenler her kritik dönemde mahcup oldular. AK Parti ile ilgili eleştiri getirenler Türkiye'nin ekonomisinin güçlenmesi, büyümesi karşısında mahcup oldular. Bizler onları mahcup etmeye ama milletimizin yüzünü güldürmeye devam edeceğiz" dedi.

Adıyaman'ın bölgede yıldızının parlamasının kendilerini sevindirdiğini vurgulayan Işık, burada büyük bir üretim heyecanı ve kalkınma aşkının olduğunu ifade etti.

Bakan Işık, hükümet olarak her zaman iş adamlarının yanında olduklarını vurgulayarak, desteklerinin devam edeceğini dile getirdi.

Girişimcilik desteğine çok önem verdiklerine dikkati çeken Işık, şöyle devam etti:

"Girişimcisi olmayan ülkelerin kalkınması mümkün değildir. Ekonomilerin en önemli dinamizmi girişimciliktir. Bugün Japonya'yı Japonya yapan, Amerika'yı Amerika yapan girişimcilerdir. Onun için hükümet olarak girişimcilerimizin her zaman yanındayız. Seçimlerden önce söz vermiştik. 30 bin lira olan girişimci desteğini 50 bin liraya çıkardık. 70 bin lira olan faizsiz krediyi de 100 bin liraya çıkardık. Kendi işini kurmak isteyenin AK Parti iktidarı yanındadır. Yeter ki sizler doğru bir iş planı ile KOSGEB'in kapısını çalın. Müracatınızı yapın."

Yapılan konuşmanın ardından Işık, Adıyaman Belediyesi tarafından yapılan Uygulamalı Girişimcilik Eğitiminde başarılı olan kursiyerlerin sertifikaları verildi.

Işık, programın basına kapalı bölümünde iş adamlarının sorunlarını dinledi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Adıyaman haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Adıyaman ilinden Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Işık Adıyaman'da hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 24 Şubat 2016 tarihinde saat 22 03’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Işık Adıyaman'da haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı