Eğitim Haberleri

  Bilim sanatla buluşuyor

  Hürriyet Eğitim
  23.05.2017 - 11:00 | Son Güncelleme:

  Ege Üniversitesi’nin düzenlediği ‘‘Mikroskopinin Büyüleyici Dünyası’’ isimli fotoğraf yarışması ve sergisi sanatseverlerin beğenisine açılıyor.

  Ege Üniversitesi Merkezi Araştırma Test ve Analiz Laboratuvarı Uygulama ve Araştırma Merkezi’nin (EGEMATAL) Bilim Sanatla Buluşuyor etkinlikleri kapsamında düzenlediği ‘‘Mikroskopinin Büyüleyici Dünyası’’ isimli fotoğraf yarışması ve sergisi sanatseverlerle buluşacak. EGEMATAL Müdürü Prof. Dr. Suna Timur’un EGEMATAL’de yürütülen bilimsel çalışmalar hakkında bilgilendirme yapacağı, sanatın ve bilimin birlikte yer aldığı etkinlikte;  Prof. Dr. Serhan Sakarya tarafından ‘’Hücresel ve Moleküler Araştırmalarda Görüntüleme’’ konulu bir konferans verilecek.

  Sergi açılışı ve ödül töreni 24 Mayıs Çarşamba günü saat 17.30’da Ege Üniversitesi Merkezi Araştırma Test ve Analiz Laboratuvarı Uygulama ve Araştırma Merkezi’nde yapılacak etkinliğin programı ise şöyle:

  15:30- 16:00        EGE MATAL Tanıtımı, Prof.Dr. Suna Timur, EGE MATAL Müdür V. .

  16:00- 16:30        Hücresel ve Moleküler Araştırmalarda Görüntüleme, Prof. Dr. Serhan Sakarya, Adnan Menderes Üniversitesi

  16:30- 16:45        Scanco Medical Micro- CT ve Uygulama Alanları, Merve Gürlüler Demir, 4C Medikal Ltd. Şti.

  16:45-17:00         EVOS: Görüntülemenin Yeni Hali, Burak Turan, Medsantek Lab. Malz. San. Tic. Ltd. Şti 

   

   

   

   

  Etiketler: sanat
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı