İZMİR HABERLERİ

Bilim Sanat Şenliği yapıldı

DHA
16.05.2017 - 11:22Son Güncelleme :
DHA

UĞUR Okulları'nın projeleri Gaziemir Kampüsü'nde düzenlenen Bilim ve Sanat Şenliği'nde sergilendi.

Proje sayısının çokluğu nedeniyle kampüs girişi ve Stem Katı'nda kurulan bölümlerde ilginç deneyler gerçekleştirildi,  bilimsel sergiler açıldı. Öğrenciler tarafından üretilen yöresel lezzetlerin yer aldığı kermesler, sunumlar yapıldı, “Bil- Kazan" bilgi yarışmaları, pandomim gösterileri, Karagöz - Hacivat canlandırması, müzik dinletileri yapıldı ve yoğun ilgi gördü. Şenliğin en göze batan deneylerinden biri de hidrojen peroksit ve potasyum iyodür tepkimesinin sonucu üretilen, bir fili yıkayacak kadar rengarenk macun üretimi oldu. Öğrenciler, arkadaşlarının deneylerini cep telefonlarıyla fotoğraf ve video kaydı yaptı.

Fen Bilgisi, Fizik, Kimya, Matematik, Biyoloji, Coğrafya Zümresi, Türkçe, Sosyal Bilgiler bölümlerini başkanlarıyla birlikte tek tek gezen Uğur Okulları Gaziemir Kampüs Müdürü Ahmet Paksoy, üniversiteye, sınavlara hazırlamanın yanı sıra bilim ve sanat şenliğiyle öğrencileri motive etmek, tüm branşlarda yaşayarak deneyerek öğretmeyi amaçladıklarını söyledi. Bunun en güzel örneğini 1'inci Bilim ve Sanat Şenliği'nde gösterdiklerini belirten Paksoy, “Bu şenlik ile bundan sonraki Bilim ve Sanat şenliklerinin  kapısını açtık. Sergilenen çalışmalar, uygulamalı yapılan deneyler, yapılan sunumların hepsi bir yıllık emeğin yansımasıdır. Geleneksel hale getirerek öğrencilerimizi ezberci eğitimden uzaklaştıracak, yaşayarak, deneyerek öğrenmelerini sağlayarak öğrendikleri bilgilerin kalıcı olduğunu gösterebiliriz. Uğur markası 49 yıldır hep eğitimin içinde oldu. STEM laboratuvarlarımızla, fen liselerimizle, anadolu liselerimizle birlikte eğitim sistemindeki çizgiyi daha ileriye götürmek ve ufku açık, bilgiyle donanmış gençler yetiştirmeye devam edeceğiz" dedi.

Mehmet KURT /  İZMİR, (DHA)

FOTOĞRAF

 

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

İzmir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının İzmir ilinden Bilim Sanat Şenliği yapıldı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 16 Mayıs 2017 tarihinde saat 11 22’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Bilim Sanat Şenliği yapıldı haberi güncellenecektir.

İZMİR NAMAZ VAKİTLERİ

14 Aralık 2017, Perşembe
 • İmsak
  06:30
 • Guneş
  08:14
 • Öğle
  13:17
 • İkindi
  15:45
 • Akşam
  17:59
 • Yatsı
  19:32
Sayfa Başı