KOCAELİ HABERLERİ

Bilim Merkezi Atölye Çalışmaları Sürüyor

IHA
04.09.2015 - 10:59Son Güncelleme :

KOCAELİ BİLİM MÜZESİ'NDEKİ ATÖLYE ÇALIŞMALARI EĞİTİMLERİNE DEVAM EDİYOR.

IHA

Yaz boyunca Kocaeli Bilim Merkezi’nin düzenlediği atölye çalışmaları eylül ayında da hız kesmeden devam ediyor.
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı tarafından nisan ayında açılışı yapılan Kocaeli Bilim Merkezi’nde atölye çalışmaları eylül ayında da hız kesmeden devam ediyor. İlk ve ortaokul öğrencilerine yönelik ayrı ayrı yapılan etkinliklerde çocuklar, Kocaeli Bilim Merkezi’nde bulunan düzenekleri de inceleme fırsatı buluyor. Atölye çalışmaları saat 14.00’te başlıyor.
İlkokul öğrencilerine yönelik “Görüntü nerede, Hedefi Vur Robotu, Günümüzde Elektrik, Gökbilimi ve Kemik Atölyesi” adlı atölye çalışmaları yapılıyor. Görüntü Nerede Atölyesi’nde; Aynaları farklı açılarla yerleştirerek gözlem yapılıyor. Hedefi Vur Atölyesi’nde; Lego parçaları sensörlerle ve motorlarla yapılan robotla hedef vurulmaya çalışılıyor. Evimizde Elektrik Atölyesi’nde; Elektrik devreleri kurarak çocukların evlerinde bulunan sistemi daha iyi anlamaları sağlanıyor. Kemik Atölyesi’nde ise kemik sistemi anlatılarak modellemesi yapılıyor.
Ortaokul öğrencilerine yönelik Takipçi Robot, Renkli Parçalar, planeteryum, şekeri bul, flip flop ışık atölye çalışmaları yapılıyor. Takipçi Robot Atölyesi’nde; lego parçaları sensörler ve motorlarla sesi takip eden bir robot tasarlanıyor. Planetaryum Atölyesi’nde; Kuzey yarımküredeki yıldız takımların kubbe şeklinde modellemesi yapılıyor. Şekeri Bul Atölyesi’nde ise; karbonhidrat, yağ, protein, vitaminlerin kullanımı ve birbirlerinden nasıl ayırt edilebileceği öğreniliyor.
Bilime meraklı öğrencilerin yoğun ilgi gösterdiği atölye çalışmaları saat 14.00’te başlıyor. Oldukça eğlenceli geçen çalışmalar sonrası çocuklar Kocaeli Bilim Merkezi’nde bulunan düzenekleri inceliyor. Kocaeli Bilim Merkezi yaz boyunca, Müslüman bilim adamlarının bilim dünyasına yaptıkları katkıların uygulamalı olarak öğrencilere aktarıldığı atölye çalışmaları yapmıştı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kocaeli haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kocaeli ilinden Bilim Merkezi Atölye Çalışmaları Sürüyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 04 Eylül 2015 tarihinde saat 10 59’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Bilim Merkezi Atölye Çalışmaları Sürüyor haberi güncellenecektir.

KOCAELİ NAMAZ VAKİTLERİ

13 Aralık 2017, Çarşamba
 • İmsak
  06:20
 • Guneş
  08:09
 • Öğle
  13:06
 • İkindi
  15:26
 • Akşam
  17:41
 • Yatsı
  19:17
Sayfa Başı