KARS HABERLERİ

Bilim fuarı kapılarını açtı

DHA
03 Mayıs 2017 - 11:27Son Güncelleme : 03 Mayıs 2017 - 11:28

Bilim fuarı kapılarını açtı

DHA

KARS, (DHA)Kars Fen Lisesi, bu yıl 4006 TÜBİTAK Bilim Fuarı’na matematik, biyoloji, fizik, kimya ve Türk edebiyatı alanında toplam 33 proje ile katıldı.
    Matematik alanında Levent Budak ve öğrencilerinin hazırladıkları proje Erzurum 4006 TÜBİTAK Bilim Fuarı’na davet edildi. Kars Fen Lisesi Spor ve Sergi Sarayı’nda toplam 33 projenin tanıtımı yapılacak.
    4006 TÜBİTAK Bilim Fuarı’na katılan 33 projenin sergisinin açılışını İl Milli Eğitim Müdürü Gökhan Altun, Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Osman Urlunç, Milli Eğitim  Müdür Yardımcısı Cemalettin Güven, Şube Müdürü, Yener Kaya, Şube Müdürü Emrullah Gül, Şube Müdürü Ali Beyazoğlu, Şube Müdürü  Mehmet Emin Bayrambey, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Gürsel Polat ve diğer daire amirleri yaptılar.
    Saygı duruşunda bulunulması ve istiklal marşımızın okunmasın ardından Okul Müdürü Kemal Alin açılış konuşması yaptı. Alin şunları söyledi:
    “Okulumuz 2014 yılında TÜBİTAK Doğu Anadolu Bölge Fuarı’nda en büyük başarıyı elde etmiştir. 16-17 Mart 2014 tarihlerinde Erzurum’da düzenlenen TÜBİTAK Doğu Anadolu Bölge Fuarı’nda okulumuz biyoloji öğretmeni Berin Takçı danışmanlığında, öğrencimiz Aleyna Gökçen Şahin’in “Doğal Atıklarla Kirlenmiş Su Kaynaklarının Doğal Yollarla Temizlenmesi Mümkün Mü?ö adlı biyoloji alanındaki projemiz bölge birinciliği elde etmiştir. Yine aynı olimpiyatta danışmanlığını okulumuz matematik öğretmeni Levent Budak’ın yaptığı Muhammet Akif Altun ve Muhammet Enes Özanli’nin hazırladıkları “Kenarortaylar arasındaki bağıntıö adlı matematik alanındaki proje bölge ikincisi olmuştur. Başarılarımızı arttırmak için okul idaresi, öğretmen ve öğrencilerimiz sürekli çalışmaktadır. 2017-2018 eğitim-öğretim yılında hedefimiz en an 50 proje ile 4006 TÜBİTAK Doğu Anadolu Bölge Fuarı’nda katılmak ve an az 3 alanda derece elde etmektir. Tüm halkımızı Kars Fen Lisesi Spor ve Sergi Sarayı’nda açılan bilim fuarımızı gezmeye bekliyoruz."

FOTOĞRAFLI:

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kars haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kars ilinden Bilim fuarı kapılarını açtı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 03 Mayıs 2017 tarihinde saat 11 27’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Bilim fuarı kapılarını açtı haberi güncellenecektir.

KARS İLÇELERİ
  KARS NAMAZ VAKİTLERİ
  18 Ağustos 2017, Cuma
  • İmsak
   03:21
  • Guneş
   05:13
  • Öğle
   12:23
  • İkindi
   16:11
  • Akşam
   19:10
  • Yatsı
   20:47
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı