ANKARA HABERLERİ

Bilim adamlarının strateji buluşması

Hürriyet Haber
06.12.2009 - 00:00Son Güncelleme : 05.12.2009 - 20:53

Gazi Üniversitesi’nden Prof. Dr. Alemdar Yalçın’ın öncülüğünde kurulan Türkiye Bilimsel, Kültürel ve Stratejik Araştırmalar Merkezi (TÜBİKAM), strateji üretmek için harekete geçti. Merkez, ülke sorunları ile ilgili strateji, proje ve çözüm üreterek siyaset, bürokrasi, yerel yönetimler ve sivil toplum kuruluşlarını bilgilendirmeyi hedefliyor.

Hürriyet Haber

TÜBİKAM’ın dün Etap Altınel Oteli’nde başlayan ilk seminerleri, bugün de aynı devam ediyor. Bu toplantılarda TÜBİKAM bünyesinde görev alan bilim adamları ve uzmanlar çalışmalara ilişkin olarak program hedeflerini belirleyecekler. TÜBİKAM yetkilileri, çalışmaları hakkında şu bilgileri verdiler:
“Merkezimiz, 21. Yüzyılın gereksinmelerine karşılık vermek üzere çağın sivil toplum bilincine göre örgütlenmiş bir sivil toplum örgütüdür. Türkiye, gerçek gündemini tartışamamaktadır. Türkiye’nin gerçek gündemi; ülkemizin sosyal kültürel ve ekonomik gerçeklerinden beslenmektedir. Türkiye, kendi gündemini oluşturamamaktadır. Bu yüzden yapay gündemler oluşturan kurum ve kuruluşların etkisi altındadır.

Gerçek gündem

Türkiye’nin gerçek gündemi, küreselleşen ve değişen dünya koşullarını doğru ve sağlıklı izlemektir. Elde edilen bulgulara göre çağa ayak uydurmaktır. TÜBİKAM’ın amacı günlük koşuşturma içinde değişimi izleyemeyen kamu ve özel kurum yöneticileri ile siyasileri düzenli olarak bilgilendirmektir. Çağımızda bilgiye ulaşmak kolaylaşmış, bilgiyi kullanmak ise çok zorlaşmıştır. TÜBİKAM eleştirel bir mantıkla bilgiyi değerlendirmek ve Türkiye için doğru ve gerekli bilgileri seçerek bunu sürekli ve sabırlı bir biçimde kamu oyu ile paylaşmayı amaçlamaktadır. Bunun için de hiçbir çıkar elde etmeyi düşünmemektedir.”

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Ankara haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Ankara haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Bilim adamlarının strateji buluşması haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.


  ANKARA YOL DURUMU
  Ankara1 DERECE
  Yol durumu »
  ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ
  25 Eylül 2017, Pazartesi
  • İmsak
   04:52
  • Guneş
   06:31
  • Öğle
   12:51
  • İkindi
   16:15
  • Akşam
   18:50
  • Yatsı
   20:17
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı