"İlker Yasin" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "İlker Yasin" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
İlker Yasin

Bilic'in takımı

GEÇEN yıl Fernandes’in performansına odaklı oyun disiplininden uzak Beşiktaş’ın yerinde şimdi Bilic’in felsefesini uygulayan, koşan, ortak coşan ve aynı heyecanı duyan bir ekip var.

Toraman’ı kenarda oturtmak ve pozisyon bilgisi yüksek Escude’de ısrar etmek Bilic’in farklı taraflarından sadece biri...
Atiba bu takımın en büyük transferidir. Günümüz futbolunda kalecilerden bile oyun kurucu, pas trafiğini başlatan olmaları istenirken Atiba, hem önliberoda pas veren hem de kesici bir oyuncu olarak parlamıştı ilk maçlarda. Dün sol bek mevkiinde de mükemmel performansı vardı. Öne çıkışlarında ve rakip kaledeki gol pozisyonlarında hep aksiyon halindeydi. Kendi ceza sahasındaki müdehalelerinde de çok başarılıydı. Benim kişisel kanaatim Beşiktaş’a ön libero olarak çok daha fazla katkı sağlayacağı...
Bilic, Oğuzhan’dan yararlanmak için mi Atiba’yı sola aldı; yoksa Ersan’dan memnun olmadığı için mi? Bence Oğuzhan fizik olarak hazır değil, orta alanın içinde değil, dün Fernandes’in oynadığı rakip ceza sahasına yakın yerlerde oynamalı.
Fernandes’e diyecek bir şey yok. Geçen yıldan farklı olarak oyun disiplinine bağlılığı ve çalışkanlığı ve de tavır kontrolündeki sakinliğinde Bilic’in etkisi olduğu kesin. Almeida ve Gökhan Töre’nin performansları yeterli değil. Ama bu yıl önemli olan Beşiktaş’ın yardımlaşan, aynı ruhu taşıyan futbolcuların takımı olması. 3 haftada 9 puanla zirvedeki Beşiktaş’ı ve Bilic’i kutlamak gerek.
Dün G.Antep önündeki futbolu da pek abartmamak lazım. G.Antepspor hem oyun disiplini hem de oyuncu kaletisinde sıkıntılar yaşayan bir ekip. Atiba’lı, Fernandes’li, Oğuzhan’lı Beşiktaş’ın bu sene en büyük gücü tam bir takım olma yolunda gidiyor olması.

MAÇIN İYİSİ

Atiba tam bir takım oyuncusu. Kim aldıysa helal olsun.

MAÇIN KÖTÜSÜ

Tribünde cezalı olsa bile böyle bir takımı sahaya süren Bülent Uygun..

HAKEM: İyi olacak ama toyluğunu üzerinden atarsa...

X

YAZARIN DİĞER YAZILARI