Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Bilic taktik değiştirsin

KRİTİK Beşiktaş maçı öncesinde Galatasaray Teknik Direktörü Hamza Hamzaoğlu, derbide takımında herhangi bir taktiksel değişikliğe gidip gitmeyeceği sorusuna, esprili bir yanıt verdi: “Ben neden değişikliğe gideyim. Bilic önlem alsın yada taktik değiştirsin. Maç esnasında bir sıkıntı olursa saha içinde icabına bakarız. Oyun bir başlasın görürüz” dedi.

Ali Naci KÜÇÜK
SON GÜNCELLEME

Yardımcıları ile birlikte önceki gün Aqua Florya’da bulunan Tribeca Restaurant’ta Galatasaray muhabirleri ile biraraya gelen Hamza Hamzaoğlu sohbet sırasında birçok önemli açıklamaya imza attı.
Genç teknik adam, sohbette tüm sorulara içtenlikle yanıt verdi...

‘ŞAMPİYONLUK ONLARDAN ÖNEMLİ DEĞİL’

SNEIJDER ve Chedjou G.Birliği maçında tedbir amaçlı oynatılmadı. Hiçbir şampiyonluk ya da galibiyet benim oyuncularımın sağlığından önemli değil. Onların sağlığı kazanacağımız maçtan daha önemli. Şampiyon olacağım diye ben bir oyuncumu riske etmem. Onlar da insan ve sağlıklı lazımlar bize.
- Sneijder’ın baş parmağının yanında bir kemik var ve o kemiğin altında problem var. Orada ödem yapıyor ve ağrı yapıyor, Sneijder yan basmak zorunda kalıyor.
- Manşetler hep onu yazıyor. Ne Sneijder geldi bana ‘Hocam bana teklif var oynamak istiyorum’ dedi ne de bir kulüp bizi aradı. Şu dönemdeki transfer haberleri futbolcuları olumsuz etkiliyor. Oynayacağımız çok önemli bir maç var. Derbi öncesi oyuncunun aklı transfere çevrildiği anda onun konsantrasyonu bozulur.

ASLAN ASLA GERiYE YASLANMAZ, SALDIRIR

“Galatasaray’ın geriye yaslanma alışkanlığına son vereceğiz. Çünkü biz geri yaslanınca gol yiyoruz.”

G.SARAY geriye yaslandığı zaman gol yiyor. Bunu Gençlerbirliği maçında da yaşadık. Bu alışkanlıklardan kaynaklanıyor. Onları aşmamız lazım. Gençlerbirliği maçında ikinci yarıda geriye yaslandı takım ve golü yedik.
- 1-0’lık maçlar ve galibiyetler beni de mutlu etmiyor. Galatasaray daha iyisi için saldırmalı.
- Emre Çolak’ın çalışması, antrenmanı, isteği arzusu hepsi çok iyi üst düzeyde. Bu çıkışı bekliyor ve Emre Çolak’ta böyle bir potansiyel olduğunu biliyordum.


‘ARAYA MiLLETVEKiLi SOK DEDiLER’ iSTEMEDiM

“Ben kariyerime en aşağıdan başladığım için; başardıkça bir yerlere varınca bununla fazlasıyla mutlu oluyorum.”

BEN hep söylüyordum. 42 yaşındayken Süper Lig takımı çalıştırmıyorsam ve 45 yaşında büyük takım çalıştırmıyorsam ben kendimi iyi ve yeterli bir teknik direktör olarak görmem. Koyduğum hedef buydu. Bir sürü çevren var, birini araya sok, milletvekili falan ‘İyi yerden başla’ dedi etrafımdaki insanlar.. En aşağıdan başladım. Başardıkça bir yere varmak beni mutlu ediyor. Birisi bugün götürsün beni Milan’ın başına koysun. Mutlu olmam.

‘MAYISA KADAR’ DEDİLER

Abdurrahim (Albayrak) ve Ali (Dürüst) Abi’yle konuşurken de nasıl yapacağız falan dediler. ‘Siz ne zamana ne kadar buradasınız’ dedim. ‘Mayısa kadar’ dediler. Bende ‘Mayısa kadar imza atarım’ dedim. Kalırsam, kulübün bütçe olarak düzgün olmasına bakacağım.


Terim ile iki kez görüştüm

HAMZA Hamzaoğlu, Fatih Terim ile görüşüyor musunuz sorusuna, “Fatih Hoca’yla görüşüyoruz ama sık sık değil. Gelmeden önce ondan izin aldım.. Teklif geldiğinde şaşırmadı sadece ‘İstiyor musun, yapabileceğini düşünüyor musun. Zor bir olay” dedi.
‘Yaparım’ yanıtını verdim. ‘Devam et’ dedi. 3 gün sonra TFF’ye arkadaşlarımı görmeye, veda etmeye gittim, bir de geçen hafta Fatih Hoca ile görüştüm” diye konuştu.


F.Bahçe’nin penaltılarına bakmıyorum

“Hakemler de hata yapar. Biz hep hakemlerin hatalarını görüyoruz. İşin doğrusu ben Fenerbahçe’ye verilen penaltılara bakmıyorum.”

HAMZA Hamzaoğlu, Fenerbahçe’ye çalınan penaltılar için ne diyeceksiniz? sorusuna şu yanıtı verdi. “İşin doğrusu ben çok fazla onlara bakmıyorum. Yani Fenerbahçe’ye verilen penaltılara bakmıyorum. Hakemler de hata yapıyor. Ama ben kasıtlı olduğunu sanmıyorum. Onlar da insan sonuçta. Biz toplum olarak hep hataları görüyoruz.
Atmosferden, baskılardan etkilenmiyorlar mı, etkileniyorlar. Ama biz hep hataları görüyoruz. Doğrularını, güzel kararlarını, onların yaptığı iyi şeyleri görmüyoruz. Bu bakış açımızdan kaynaklanıyor.

‘PRANDELLI FAZLA İZİN VERMİŞ’

- BİZDEN önceki dönemde bir program yapılmış. Aslında fazla bir izin verilmiş. Biz bu izni kısıtlamak istemedik. Çünkü oyuncularımızın hepsi tatil programlarını yapmışlar. Onlara verilmiş bir şeyi geri almak moral bozukluğu yaşatır.
Bizde şöyle çözüm bulduk. Futbolcularımız 4 gün izin yapacak. 4 günden sonra bizim vereceğimiz programı mutlaka yerine getirecek.”


Derbi, Son maç olmasa Konya’da oynardık

HAMZAOĞLU “İstatistiklere göre Beşiktaş’a üstünlüğünüz var” sorusuna, espriyle, “O zaman oynamayalım versinler üç puanı” yanıtını verdi. Hamzaoğlu, “Olimpiyat’ta oynayacağız. Zemini iyi değil ama oynayacağız. Beşiktaş maçı bir maç önce olsaydı Konya’da oynardık. Ancak son maç, Konya’ya git, dön, tüm programlar aksayacaktı” diye devam etti..


Semih olsak yürümeye korkardık

- SEMİH Kaya hata da yapsa canı gönülden oynuyor. Semih daha önce çok mu iyiydi? Hatasız oynadığı maçlar yoktu. Bakın Semih çok talihsiz sakatlıklar yaşadı. Semih’in yerinde bizlerden biri olsa yürümeye korkarız. O, hala özveri ile fedakarlıklarla oynuyor. Burak ve Umut da hata yapıyor. Tek şanssızlığı Semih hata yapınca bize pahalıya mal oluyor.

G.Saray Teknik Direktörü Hamzaoğlu arkadaşımız Ali Naci Küçük ve G.Saray muhabirleriyle sohbet etti.


Yabancı para için gelir!

BORÇLAR yavaş yavaş insanları doğru yola getiriyor. Yerli oyuncular ve teknik adamlar daha revaçta o yüzden. 10 tane yabancı teknik adam gelsin kaç kişi başarı için gelir? Çok azı... Çoğu para için gelir. Ama yarın ekonomimiz yine düzelsin bizde yine uçarız para savururuz. Aidiyet duygusu olmadan hiçbir şey olmaz.

GALATASARAY Beşiktaş ile yapacağı derbi maçın hazırlıklarını bir günlük iznin ardından dün sürdürdü.
Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler