« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Bilic komşum bana hiç ters bakmadı

Sezer Öztürk ile kavga ettiği için geçen sezon Slaven Bilic’in kadro dışı bıraktığı ve bir daha affetmediği İbrahim Toraman, “Bilic komşum. Sabahları karşılaşıyoruz ve selamlaşıyoruz. Bir gün bile ters bir bakışını görmedim” dedi.

İsmail ER
SON GÜNCELLEME

SESSİZ ve ürkekti... 10 yılını verdiği Beşiktaş sevdası yüzünden hayatından, geleceğinden ve ekonomik gücünden fedakârlıklar yapmıştı.
Geçen yıl takım arkadaşı Sezer Öztürk ile kavga ettiği için tüm sezonu kadro dışı geçiren ve bu sezon da af çıkmayınca memleketi Sivasspor’a kiralık giden İbrahim Toraman ile İstanbul’un güzel semti Kuzguncuk’ta buluştuk. Toraman, futbol yaşamında Beşiktaş ile yeniden doğduğunu söylüyor ve son noktayı da siyah beyazlı formayla koymak istiyor. İşte Toraman ile yaptığımız söyleşinin çarpıcı bölümleri:

ORMAN VE ÇEBİ BANA ÇOK DESTEK OLDU

“ACIMI yüreğime gömdüm. 1 yıl futboldan uzak kalmak havasız ve susuz kalmak gibi bir şey. Bu ayrılık bir de çok sevdiğim Beşiktaş olunca bittim.
Futbol oynamak istiyorum. Başkanımız Fikret Orman ve futbol şubesi başkanı Ahmet Nur Çebi, zor günlerimde yanımda oldu. Teknik adamın tercihine herkes saygı gösteriyor. Bilic komşum. Sabahları karşılaşıyoruz ve selamlaşıyoruz. Sonuçta o bir profesyonel. O kadar karşılaşmamıza rağmen bir gün ters bir bakışı veya negatif yaklaşımını görmedim. İnşallah şampiyon yapar.”

KAVGALARIN KİŞİSEL BİR NEDENİ YOKTU

”BENİM hiç bir oyuncu ile sorunum olamaz. Bana kaptanlık verildi. Arkadaşlarımın bir sorunu varsa çözmek zorundayım. Ama yaptığım kavgaların ardında kişisel hiç bir sorunum yok. Fakat bazı kesimler beni çok yanlış anladı. İbrahim Üzülmez de Sezer Öztürk de meslektaşım. Dönüp baktığımda yaşadıklarıma üzülüyorum. ‘Niçin’ diye sorarsanız, ‘Beşiktaş içindi.’ Bazen susmak söylenen bir sürü sözden çok daha fazlasını ifade eder Kulübüme zarar vermemek için dilimi tuttum.”

BİR ÇOK TEKLİF ALDIM AMA REDDETİM

”BİR sezon boyunca altyapıda tek başına çalıştım. Orada Erkan Avseren ve Sarp Yiğit bana çok ilgi gösterdi. Katar, Rusya ve Azerbeycan’dan transfer teklifleri aldım. Fakat şu unutulmasın, Beşiktaş’ı para için değil, yürekten sevdim. Çebi kiralık formülü ile bana çok iyi yaklaştı. Beşiktaş’tan kopmak istemedim. Futbolu Beşiktaş’ta noktalama hedefim var.”

Sivasspor benim toprağım

SİVAS Başkanı Mecnun Odyakmaz bana hep sahip çıktı. Beni geçen yıl da istedi ancak moralim çok bozuktu. Bu yıl ise doğup büyüdüğüm şehirde oynayacak olmak beni hırslandırdı. Sivas benim toprağım. Beşiktaş’ı yüreğimde taşıyorum. Roberto Carlos çalışmak beni kamçılayacak.

DEMBA BA TAKIMA HAVA GETiRDi

BU sezon yabancılar mükemmel. Demba Ba hava getirdi. Atiba inanılmaz joker. Motta ve Franco ise zamanla takıma alışacak. Sivok ve Holosko’nun sanırım sakatlıkları geçti.

Beşiktaş Arsenal’i yener

TEKNİK Direktör Slaven Bilic, takımdaşlığı oluşturduğu an iddia ediyorum, Beşikatş’ın Şampiyonlar Ligi play-off turunda Arsenal’i yenmemesi için neden yok. Orta alan ve kanatlarda biraz daha güçlenmek gerek.

Bu akşam evleniyorum

FUTBOL yaşamım artık daha düzene giriyor çünkü bu akşam evleneceğim! Uzun zamandır beraberliğim olan hayat arkadaşımla ömür boyu mutluluğa adım atacağım. Futbolcular için bekarlık sultanlık değil. Tüm genç oyunculara da evliliği tavsiye ediyorum.

En iyi transfer İsmail Köybaşı

BEŞİKTAŞ’ın bu sezon en büyük transferi hiç şüphesiz İsmail Köybaşı. Tekniğini geliştirdi.. Necip Uysal da orta alanda yıkılmaz kale gibi. Mustafa Pektemek geçen yıllardan farklı çünkü gol atıyor, attırıyor.

Altyapıda müthiş yetenekler var

ÜMRANİYE’de kaldığım sürece altyapının maçlarını ve antrenmanlarını izlerim. Beşiktaş bu sezon çok genç ve yetenekli oyuncuları kadrosuna aldı. Atınç’a özgüven geldi. Beşiktaş’ın altyapısından yetişen iki Muhammed var. Biri bildiğimiz Muhammed Demirci, diğeri ise Muhammed Himmet. Gelecekte ikisinden de övgüyle bahsedilecek. Bilic, altyapıyı değerlendirecektir.


Bunları da Beğenebilirsiniz