« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Bilic: Güç halkındır. Sosyalist takım yaratıyorum

Beşiktaş Teknik direktörü Slaven Bilic, "Güç halkındır felsefesiyle, sosyalist bir takım yaratıyorum diyebilirim"dedi.

İsmail ER
SON GÜNCELLEME

Bilic, Gaziantepspor'u 2-0 mağlup ettikleri maçtan sonra önemli açıklamalarda bulundu. Tecrübeli teknik adam,"Bu akşam hem taraftarlarımız için hem herkese güzel bir oyun izlettik. Rakibimizde buraya futbol oynamaya gelmiş. Oyunun bazı bölümlerinde zorlansakta gollerin gelmesiyle rahatladık. 2-0 iyi bir skor gibi gözükse de bir gol yendiğinde zorlanabilirdik. Bugün buradan hak edilmiş bir galibiyet çıkardık." dedi. Slaven Bilic ayrıca, "Sosyalist biri için takımın oyunu ne kadar toplumsal?" sorusuna ise Bilic, "Takım olarak oynuyoruz. Takımın buradaki felsefesi "Güç halkındır" felsefesi. Burada fakirler ve zenginler yok. Sınıflar yok. O yüzden sosyalist bir takım yaratıyorum diyebilirim."dedi.

'SOL BEK TRANSFERİ OLMAZSA DA KÖTÜ OLMAZ'
Slaven Bilic, sol bek mevkisine oyuncu arayışlarının sorulması üzerine ilginç açıklamalarda bulundu. Bilic, "Burada merhaba, nasılsının yanında bir de sol beki öğrendim. Finansal durumda harika olmadığımız için hali hazırda bulunan oyuncularımızdan faydalanmaya çalışıyoruz. İyi bir seçenek ortaya çıkarsa bu transfer harika olur. Ama olmazsa da kötü olmaz."dedi.

'MUTSUZ OYUNCUM OLSUN İSTEMEM'
Hırvat teknik adam, kadroda düşünmediği isimler için açılamalarda bulundu ve herkesi kazanmaya çalıştığını söyledi. Bilic, " O oyuncularla konuştum. Bende üst düzey futbol oynamış birisiyim. Kime nasıl davranacağımı biliyorum. Herkesi kazanmaya çalışıyorum. Takımda mutsuz kişi görmek istemiyorum."dedi.

Bilic ayrıca İbrahim Toraman için de, "Bizim kaptanımız ve takım liderimiz her zamanda öyle kalacak."diye konuştu.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler