Teknoloji Haberleri

  ‘Bilgisayar ve İletişim Teknolojileri Sektör Birinciliği’ ödülünü aldı

  Hürriyet Haber
  18.12.2014 - 17:22 | Son Güncelleme:

  Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, en başarılı Ar-Ge Merkezlerini ödüllendirdi. AirTies Ar-Ge Merkezi, sektör bazında ‘En İyi Ar-Ge Merkezi’ seçildi.

  Ankara’da gerçekleştirilen Zirve’ye Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık'ın yanı sıra pek çok sanayici ve iş adamı katıldı. AirTies Yönetim Kurulu Başkanı ve Kurucu Ortağı Bülent Çelebi, ödülü Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık’tan aldı.

  Ar-Ge altyapısı, AirTies’ın, geliştirdiği ürünlerin donanım, tasarım ve doğrulamasını yapmak amacıyla kuruldu. Özellikle kablosuz iletişim cihazları gibi hassas ürünler için Türkiye’nin önde gelen örneklerinden birisi olma özelliği taşıyor.

  AirTies, uzman Ar-Ge kadrosu ile kendi ürünlerini tasarlayıp geliştiriyor. Faaliyet gösterdiği pazarların altyapısı, dinamikleri ve tüketici ihtiyaçlarını göz önünde bulundurarak ürün geliştirme yapıyor.

  Çelebi, “Türkiye’nin gelişmiş ekonomiler arasına girebilmesi için yenilikçi teknolojileri üretebilmesi gerekiyor. Bugün şirketimizin 111 çalışanı Ar-Ge Departmanımızda görev yapıyor. Türkiye ve faaliyet gösterdiğimiz diğer ülkeler için teknoloji üretiyor.” dedi.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı