Teknoloji Haberleri

TEKNOLOJİ

  Bilgisayar satın alma rehberiniz

  hurriyet.com.tr
  13.10.2008 - 07:31 | Son Güncelleme:

  Bir bilgisayar satın almayı mı düşünüyorsunuz? O zaman bu rehbere bakmadan alışverişe çıkmayın.

  Bir bilgisayar almayı mı düşünüyorsunuz? Analizimizi okumadan alışverişe çıkmayın FOTO ANALİZ

  Artık hemen her evde bir bilgisayar bulunuyor. Çağın gerektirdiği ve ev ve iş yerlerinin olmazsa olmaz bir bileşeni olan bilgisayar teknolojisi gün geçtikçe gelişmeye devam ediyor.

  Ancak bilgisayarlar da donanımsal özellikleriyle elbette birbirinden farklılık gösterirler. Kimisinin donanımı sadece basit yazı ve grafik işlemlerini gerçekleştirmeye yeterken, bazıları ise en son çıkan sistem canavarı oyunları çalıştırabilmektedir. Burada önemli olan soru işe şu: Ben ne istiyorum? Bilgisayarı ne için alacağım? Alacağım bilgisayara bütçemden ne kadar ayırabilirim?

  Bu ve bunun gibi soruların cevabını önce verebilmeniz gerekiyor. Çünkü bilgisayar alırken dikkat edilecek en önemli nokta bir bilgisayarın niye alınması gerektiğidir, yani bir bakıma satın alma amacınızdır.

  Eğer oyunlara çok rağbet göstermeyen ve genellikle sistem gereksinimleri yüksek olmayan uygulamalar ile çalışacaksanız, örneğin son model bir ekran kartı ya da bir işlemci almanıza gerek yoktur. Diğer yandan, oyunlar ile fazla haşır neşir iseniz ve en son çıkan sistem canavarı oyunları da rahatça oynayabilmek istiyorum diyorsanız, o takdirde donanımı yüksek bir bilgisayar edinmeniz gerekiyor.

  İlginizi çekebilir: Hayalinizdeki dizüstü bilgisayarı bulun!

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNANLAR

   Sayfa Başı