Ege Haberleri

EGE

  Bilgisayar öğrendiler

  İlker KILIÇASLAN / MANİSA, (DHA)
  22 Temmuz 2012 - 13:00Son Güncelleme : 22 Temmuz 2012 - 13:00

  Manisa İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından başlatılan “Okullar Hayat Bulsun” projesi çerçevesinde açılan bilgisayar kursunu başarıyla tamamlayan 10'u kadın 12 kursiyer sertifikalarını aldı.


  Manisa İl Milli Eğitim Müdürlüğü, yaz aylarında boş kalan okulların kullanılmasını sağlamak amacıyla, bir süre önce “Okullar Hayat Bulsun” adı altında bir proje hayata geçirdi. Proje kapsamında okullarda çeşitli kurslar açıldı. Bunlardan biri de Murat Germen İlköğretim Okulu'ndaki, yetişkinlere yönelik bilgisayar kullanımı kursu oldu. Kursa 10'u kadın 12 kişi katıldı. 160 saatlik kursu başarı ile bitiren kursiyerler sertifika almaya hak kazandı.
  Kursiyerlere sertifikaları düzenlenen törenle, Manisa İl Milli Eğitim Müdürü Mustafa Altınsoy tarafından verildi. Törende konuşan Altınsoy, projedeki amaçlarının yaz aylardında boş kalan okulları birer öğrenme merkezine dönüştürmek olduğunu söyledi. Projeye halkın ilgisinin büyük olduğunu kaydeden Altınsoy, “15 Mart tarihinden bu yana merkezde 12, ilçelerde ise 119 okulda projemiz başarıyla yürüyor. Geçen üç aylık süre içerisinde 75 kurs ve 84 seminer düzenledik. Manisa il genelinde proje kapsamında 10 bin 119 kursiyere ulaştık. Kurslarımız okullar açılıncaya kadar devam edecek. Okullarımızda el işinden, bilgisayar, resme kadar çeşitli alanlarda kurslar veriliyor” dedi. Konuşmaların ardından bilgisayar kursuna katılan ve başarıyla bitiren kişilere sertifikaları dağıtıldı.


  KADINLAR FİTNESS KURSU İSTEDİ
  Projeye ilgi gösteren kadınlar, bilgisayar kursunun yanı sıra fitness kursu talebinde de bulundu. İl Milli Eğitim Müdürü Altınsoy, mahalleli 31 kadının fitness kursu açılması için kendilerine başvurduklarını söyledi. Forma girmek ve zayıflamak isteyen kadınların bu talebinin fitness hocası bulunması halinde açılacağını söyledi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı