ANKARA HABERLERİ

Bilgisayar mühendisleri oda kuruyor

Hürriyet Haber
27.01.2012 - 00:00Son Güncelleme :

Bilgisayar Mühendisleri yeterince temsil edilemedikleri gerekçesiyle Bilgisayar Mühendisleri Odası kurmak için çalışmalara başladı.

Bilgisayar mühendisleri oda kuruyor
Hürriyet Haber

Oda kurma çalışmalarıyla ilgili EMO şube genel kuruluna önerge veren bilgisayar mühendisleri, önergelerinin Mart ayı içerisinde TMMOB’da da onaylanmasını bekliyor. EMO merkez genel kuruluna gidecek. Elektrik Mühendisleri Odası Ankara Şubesi (EMO) tarafından yapılan yazılı açıklamada şöyle denildi:
“Tüm dünyada ve Türkiye’de bilişim sektöründeki hızla gelişmelere karşın; bilgisayar mühendisliği meslek alanı denetimsiz genişlemekte ve bilgisayar mühendislerinin konumu ve çalışma koşulları gün geçtikçe kötüye gitmektedir. Esnek mesai, güvencesiz çalışma, vasıfsızlaştırma, meslek dışı disiplinlerden bu mesleğin icra edilmesi, işsizlik ve düşük ücret gibi olumsuzluklar içinde çalışan bilgisayar mühendisleri meslek alanında gerekli düzenlemelerden de yoksun durumdadır.
İmza kampanyası
Bilgisayar mühendislerinin TMMOB’da örgütlenmesi ve temsili yeterince gerçekleştirilememekte ve Bilgisayar Mühendisleri Odası kurulma çalışmaları olanca hızıyla sürdürülmektedir. Bilgisayar mühendisleri Odalaşma çalışmaları kapsamında 28 Ocak Cumartesi günü T. Harb-İş Sendikası Kenan Durukan Toplantı Salonu`nda saat 13.00`te, “Bilgisayar Mühendisleri Odası Çalışmaları Hakkında Bilgilendirme-Süreçle İlgili Görüş ve Değerlendirmeler-Bilgisayar Mühendisleri Odası İmza Kampanyası” gündemi ile  toplantı gerçekleştirecek.”

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Ankara haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Ankara haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Bilgisayar mühendisleri oda kuruyor haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ

29 Ekim 2018, Pazartesi
 • İmsak
  04:43
 • Guneş
  06:07
 • Öğle
  11:38
 • İkindi
  14:30
 • Akşam
  16:58
 • Yatsı
  18:17
Sayfa Başı