Bilgisayar mühendisleri oda kuruyor - Ankara Haberleri
Ankara Haberleri

ANKARA HABERLERİ

  Bilgisayar mühendisleri oda kuruyor

  Hürriyet Haber
  27 Ocak 2012 - 00:00Son Güncelleme : 26 Ocak 2012 - 20:16

  Bilgisayar Mühendisleri yeterince temsil edilemedikleri gerekçesiyle Bilgisayar Mühendisleri Odası kurmak için çalışmalara başladı.

  Oda kurma çalışmalarıyla ilgili EMO şube genel kuruluna önerge veren bilgisayar mühendisleri, önergelerinin Mart ayı içerisinde TMMOB’da da onaylanmasını bekliyor. EMO merkez genel kuruluna gidecek. Elektrik Mühendisleri Odası Ankara Şubesi (EMO) tarafından yapılan yazılı açıklamada şöyle denildi:
  “Tüm dünyada ve Türkiye’de bilişim sektöründeki hızla gelişmelere karşın; bilgisayar mühendisliği meslek alanı denetimsiz genişlemekte ve bilgisayar mühendislerinin konumu ve çalışma koşulları gün geçtikçe kötüye gitmektedir. Esnek mesai, güvencesiz çalışma, vasıfsızlaştırma, meslek dışı disiplinlerden bu mesleğin icra edilmesi, işsizlik ve düşük ücret gibi olumsuzluklar içinde çalışan bilgisayar mühendisleri meslek alanında gerekli düzenlemelerden de yoksun durumdadır.
  İmza kampanyası
  Bilgisayar mühendislerinin TMMOB’da örgütlenmesi ve temsili yeterince gerçekleştirilememekte ve Bilgisayar Mühendisleri Odası kurulma çalışmaları olanca hızıyla sürdürülmektedir. Bilgisayar mühendisleri Odalaşma çalışmaları kapsamında 28 Ocak Cumartesi günü T. Harb-İş Sendikası Kenan Durukan Toplantı Salonu`nda saat 13.00`te, “Bilgisayar Mühendisleri Odası Çalışmaları Hakkında Bilgilendirme-Süreçle İlgili Görüş ve Değerlendirmeler-Bilgisayar Mühendisleri Odası İmza Kampanyası” gündemi ile  toplantı gerçekleştirecek.”

   

  Etiketler:
  YASAL BİLGİLENDİRMEHurriyet.com.tr’nin Yerel Haberler bölümünde, DHA ve İHA’nın abonelerine gönderdiği haberler otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde bu bölüme editoryal müdahalede bulunmamaktadır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.
  
  AnkaraBugün23 ºCAçık
  • Cuma25 ºC
  • Cmts26 ºC
  • Pazr24 ºC
  • Pzts20 ºC
  • Salı24 ºC
  • Çarş24 ºC

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı