NEVŞEHİR HABERLERİ

Bilgisayar Eğitimi Daha Yaygın Hale Geliyor

IHA
07.08.2015 - 10:18Son Güncelleme :

NEVŞEHİR'DE BİLGİSAYAR EĞİTİMİNİN YAYGINLAŞTIRILMASI İÇİN ÇALIŞMALAR SÜRÜYOR.

IHA

Nevşehir Belediyesi, günümüzde ülke kalkınmasında bilginin temel yapı taşlarından biri olduğu gerçeğinden hareketle, bilgiye ulaşmada en temel araç olarak bilinen bilgisayar kullanımının etkin bir eğitim ağı ile yaygınlaştırılması için önemli çalışmalara imza atıyor
Geçtiğimiz yıllarda Nevşehir kent merkezindeki ilk ve ortaokullar ile birlikte orta öğretim kurumlarında bilgisayar sınıflarının oluşturulmasına önemli sayıda bilgisayar desteği sağlayan Nevşehir Belediyesi, örgün eğitim alanında kurumsal bir kimliğe sahip Kapadokya Eğitim Merkezi (KAPEM) kanalıyla da her eğitim döneminde, çağın en önemli iletişim araçlarından biri olan bilgisayar ve buna bağımlı olarak internet kullanımı konusunda örnek çalışmalara imza atmayı sürdürüyor. Alanında uzman eğiticiler tarafından verilen bilgisayar işletmenliği eğitimine hemen hemen her eğitim döneminde 200’ü aşkın kişi katılıyor. Öğrencilere hafta içi ve hafta sonu olmak üzere farklı zaman dilimlerinde 4 ay süreli bilgisayar eğitim kursunda, bilgisayarın kullanımı yanında İnternet kullanımı konusunda bilgiler veriliyor.
Bilgisayar kursuna genç kız ve erkeklerin yanı sıra, ev hanımları ile farklı meslek gruplarından kişiler büyük ilgi gösteriyor.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Nevşehir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Nevşehir ilinden Bilgisayar Eğitimi Daha Yaygın Hale Geliyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 07 Ağustos 2015 tarihinde saat 10 18’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Bilgisayar Eğitimi Daha Yaygın Hale Geliyor haberi güncellenecektir.

NEVŞEHİR İLÇELERİ

NEVŞEHİR NAMAZ VAKİTLERİ

12 Aralık 2017, Salı
 • İmsak
  05:58
 • Guneş
  07:43
 • Öğle
  12:46
 • İkindi
  15:13
 • Akşam
  17:28
 • Yatsı
  19:01
Sayfa Başı