Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Bilgili'ye Daum desteği

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

<ı>Beşiktaş'ın eski teknik direktörü, başkan adayı Serdar Bilgili için çalışıyor

26 Mart'ta yapılacak Genel Kurul öncesinde başkanlık yarışına soyunan Serdar Bilgili'ye Almanya'dan maddi ve manevi destek geldi. Christoph Daum, Gazi firması ile anlaşarak, Bilgili'nin başkanlığı halinde kulübe sponsor olmalarını sağladı.

Adaylıktan çekilmem Beşiktaş başkan adaylarından Serdar Bilgili, güçlü bir yönetim kurulu oluşturmak için çalışmalarını aralıksız sürdürdüğünü ifade ederek siyah beyazlı kulübü hantal idari yapıdan kurtaracağını iddia etti. Modern yapıda çağdaş bir grup ile hizmete talip olduğunu açıklayan Bilgili, ‘‘Karşıma Seba da çıksaydı adaylıktan çekilmezdim’’ dedi.

Daum'un vefası Avrupa'da bir çok sponsor yetkilisi ile görüşen Serdar Bilgili'ye, yöneticilik yaptığı dönemdeki teknik direktör Christoph Daum'dan destek geldi. Daum, ünlü Gazi firmasını Beşiktaş'a sponsor olması için ikna etti ve Bilgili'yi destekleme kararı aldırdı. Bu kararda menajer Ayhan Yıldız'ın da katkısı büyük oldu.

Çetin, toparlayıcı En iyi toparlayıcı kişiliği bulunduğuna inandığı Hikmet Çetin'e saygı duyduğunu kaydeden Bilgili, ‘‘Sayın Çetin'e başkan olması için 6 kez teklif götürdüm. Ortak amacımız Beşiktaş'a hizmet. Ben başkanlık yarışına çekilmek için girmedim. Sayın Çetin girse de yoluma devam edeceğim’’ dedi.

İnternetten ulaşacak Serdar Bilgili, Genel Kurul öncesinde, kongre üyelerine internetten ulaşacak. 26 Mart'ta yapılacak kongreye kadar üyelerin kendi grubu ve yönetimi hakkında bilmek istediklerini internetteki www.bilgili2000.com sitesi aracılığı ile duyaracak.


Bunları da Beğenebilirsiniz