« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Bilgili'nin dediği oldu

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Beşiktaş Kulübü Olağanüstü Genel Kurulu'nda yapılan oylamada, kongre üyeleri halka arza onay verdi. 2030 üyeden yalnızca 3'ü ‘‘ret’’ oyu verirken, diğer üyelerin tümü halka arza ‘‘evet’’ dedi.

Beşiktaş Kulübü Olağanüstü Genel Kurulu'nda yapılan oylamada, genel kurul üyeleri halka arza onay verdi. Lütfü Kırdar Kongre Salonu'nda gerçekleştirilen kongrede, oylama sonrası yapılan açıklamada, üyelerin büyük çoğunluğunun Beşiktaş Futbol A.Ş.'nin halka arzına ‘‘evet’’ dediği belirtildi. 2030 üyenin 2027’si ‘Evet’ derken yalnızca 3 ‘‘Red’’ oyu çıktı.

Tarihi toplantıda kongre divan kurulu başkanlığına Erdoğan Tuncer seçildi. Daha sonra söz alan Başkan Serdar Bilgili, halka arzla ilgili üyeleri bilgilendirdi. Bilgili, ‘‘Bugün Beşiktaş'ın kaderini belirleyeceğiz. Ya Beşiktaş'ın 100 milyon dolarlık bütçelere sahip lider ve iddialı bir kulüp haline gelmesine, ya da mütevazı bir kulüp olarak kalmasına karar vereceğiz’’ dedi.

Halka arz konusunda İş Yatırım Menkul Değerler ile işbirliği yaptıklarını vurgulayan Bilgili, Beşiktaş Futbol A.Ş.'ye 200-220 milyon dolar değer biçildiğini belirtti. Bilgili, ‘‘Bu da bizi Avrupa'nın en büyük 5 kulübü arasına sokuyor’’ dedi. Bilgili, Beşiktaş Futbol A.Ş.'nin halka arz edilecek hisselerinin yüzde 40 olacağını ve çoğunluk hisselerinin daima Beşiktaş Kulübü'nde kalacağını ifade etti.

Muhalefetin ağır topu Hasan Arat, şirketleşmeye genel olarak karşı olmadığını ifade ederek, ‘‘Ancak ben, şu andaki projede bazı

eksik yönler bulunduğunu savunuyorum ve bu yönlerin de iyice tartışılmasını istiyorum’’ diye konuştu.

Oylamanın ardından, sonucu, birbirlerine sarılarak kutlayan yöneticiler, daha sonra kongre üyelerinin kutlamalarını kabul etti. Oylama öncesi Mehmet Kazancı ve Hasan Arat’ın verdiği önergeler reddedildi, bunun üzerine küçük bir grup salonu terketti. Öte yandan Beşiktaş’n sembol isimlerinden, Recep Adanır, kongre sırasında kalp rahatsızlığı geçirdi. Amerikan Hastanesi’ne kaldırılan Adanır’ın durumunun iyi olduğu açıklandı.


Bunları da Beğenebilirsiniz